D Staal Invest ApS
CVR 38 90 49 81 · Gjern · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
D Staal Invest ApS har CVR-nummer 38904981. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Lille Amerika 2, 8883 Gjern. Stiftet: 1. september 2017. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -11.957 kr., årets resultat 2.294.303 kr., egenkapital 3.758.552 kr., aktiver i alt 3.772.779 kr. Soliditetsgraden på 99,6 % er højere end hos 84 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 2.294.303 kr. er højere end hos 90 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som D Staal Invest ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Lille Amerika 2, 8883 Gjern
- Kommune
- SILKEBORG
- Stiftet
- 1 Sep 2017
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- Selskabets formål er, direkte eller indirekte gennem kapitalandele i andre selskaber, at drive ejendomsmæglervirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2017-09-01
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38904981 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Lille Amerika 2, 8883 Gjern
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
61,0%
▲ 33,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
258,67
▲ 250,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,6%
▲ 0,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
375,4%
▲ 375,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -11.957 | -8.750 | -8.238 | -9.726 | -7.250 |
| Resultat før skat | 2.294.567 | 482.593 | 271.454 | 173.666 | 1.098.599 |
| Årets resultat | 2.294.303 | 482.593 | 271.454 | 173.666 | 1.098.599 |
| Egenkapital | 3.758.552 | 1.764.249 | 1.381.656 | 1.560.202 | 1.443.736 |
| Aktiver i alt | 3.772.779 | 1.778.213 | 1.683.469 | 1.566.452 | 1.449.986 |
| Omsætningsaktiver | 3.680.058 | 119.157 | 1.495 | 1.166 | 11.639 |
| Kortfristet gæld | 14.227 | 13.964 | 301.813 | 6.250 | 6.250 |
| Gæld i alt | 14.227 | 13.964 | 301.813 | 6.250 | 6.250 |
| Soliditetsgrad | 99.6% | 99.2% | 82.1% | 99.6% | 99.6% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Daniel Staal Simonsen Siden 1 Sep 2017100% Ejer
Ledelse
1-
Daniel Staal Simonsen Siden 1 Sep 2017Direktør
Produktionsenheder
1D Staal Invest ApS
P-nr. 1022804118
Lille Amerika 2, 8883 Gjern
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -7.750 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -6.206 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: D Staal Invest ApS (CVR 38904981)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver ejendomsmæglervirksomhed, gennem, selskabets.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.