RL Bygningsentreprise ApS
CVR 38 91 58 35 · Roskilde · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
RL Bygningsentreprise ApS har CVR-nummer 38915835. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (branchekode 433200). Adresse: Store Valbyvej 201, 4000 Roskilde. Stiftet: 28. august 2017. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 867.528 kr., årets resultat 191.976 kr., egenkapital 47.775 kr., aktiver i alt 1.153.684 kr. Soliditetsgraden på 4,1 % er lavere end hos 82 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 191.976 kr. er højere end hos 70 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som RL Bygningsentreprise ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
- Adresse
- Store Valbyvej 201, 4000 Roskilde
- Kommune
- ROSKILDE
- Antal ansatte
-
1
2017 2018
- Stiftet
- 28 Aug 2017
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- tømrervirksomhed
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af direktøren.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2017-09-15
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38915835 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Store Valbyvej 201, 4000 Roskilde
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
401,8%
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,99
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
4,1%
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
129,1%
▲ 129,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
6597 virksomheder i «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 867.528 | 18.743 | -5.735 | -6.463 | -9.023 |
| Resultat før skat | 222.779 | -650.392 | 270.170 | 132.246 | 144.230 |
| Årets resultat | 191.976 | -660.392 | 270.170 | 132.246 | 144.230 |
| Egenkapital | 47.775 | — | — | — | — |
| Aktiver i alt | 1.153.684 | — | — | — | — |
| Omsætningsaktiver | 984.821 | — | — | — | — |
| Kortfristet gæld | 994.772 | — | — | — | — |
| Gæld i alt | 1.092.782 | — | — | — | — |
| Soliditetsgrad | 4.1% | — | — | — | — |
| Ansatte (gns.) | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Rasmus Lillevang Siden 28 Aug 2017100% Ejer
Ledelse
1-
Rasmus Lillevang Siden 28 Aug 2017Direktør
Produktionsenheder
1RL Bygningsentreprise ApS
P-nr. 1022815985
Store Valbyvej 201, 4000 Roskilde
Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -30.962 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -5.735 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -6.787 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -9.402 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -10.467 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: RL Bygningsentreprise ApS (CVR 38915835)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver tømrervirksomhed.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.