TAS_Holding ApS
CVR 38 94 67 81 · Allerød · Finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
TAS_Holding ApS har CVR-nummer 38946781. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Finansielle holdingselskaber (branchekode 642110). Adresse: Ørnevang 10, 2. th, 3450 Allerød. Stiftet: 18. september 2017. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste -1.200 kr., årets resultat 94.093 kr., egenkapital 267.390 kr., aktiver i alt 268.591 kr. Soliditetsgraden på 99,6 % er højere end hos 84 % af de 5.779 virksomheder i branchen «Finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 94.093 kr. er højere end hos 51 % af de 5.779 virksomheder i branchen «Finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som TAS_Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Finansielle holdingselskaber (642110)
- Adresse
- Ørnevang 10, 2. th, 3450 Allerød
- Kommune
- ALLERØD
- Stiftet
- 18 Sep 2017
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- formueadministration, investering i andre selskaber samt deraf følgende virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2017-09-18
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38946781 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Ørnevang 10, 2. th, 3450 Allerød
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
35,2%
▼ 32,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Soliditetsgrad
99,6%
▼ 0,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-19,5%
▼ 19,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
5779 virksomheder i «Finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -1.200 | — | — | — | — |
| Resultat før skat | — | 116.850 | -124.321 | -232.762 | 28 |
| Årets resultat | 94.093 | 116.850 | -124.321 | -208.158 | 28 |
| Egenkapital | 267.390 | 173.297 | 56.447 | 180.768 | 388.926 |
| Aktiver i alt | 268.591 | 173.298 | 56.448 | 180.769 | 413.531 |
| Omsætningsaktiver | — | — | — | — | — |
| Kortfristet gæld | 1.201 | 1 | 1 | 1 | 24.605 |
| Gæld i alt | 1.201 | 1 | 1 | 1 | 24.605 |
| Soliditetsgrad | 99.6% | 100% | 100% | 100% | 94.1% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Ahmet Rasim Tas Siden 18 Sep 2017100% Ejer
Ledelse
1-
Ahmet Rasim Tas Siden 18 Sep 2017Adm. dir.
Produktionsenheder
1TAS_Holding ApS
P-nr. 1022854158
Ørnevang 10, 2. th, 3450 Allerød
Finansielle holdingselskaber (642110)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -123.518 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -248.203 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 0 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: TAS_Holding ApS (CVR 38946781)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver følgende, deraf, formueadministration.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.