Barazi Holding ApS
CVR 38 95 13 78 · København S · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Barazi Holding ApS har CVR-nummer 38951378. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Røsågade 52, 4. tv, 2300 København S. Stiftet: 19. september 2017. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -6.876 kr., årets resultat 410.104 kr., egenkapital 3.702.798 kr., aktiver i alt 3.760.994 kr. Soliditetsgraden på 98,5 % er højere end hos 73 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 410.104 kr. er højere end hos 71 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Barazi Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Røsågade 52, 4. tv, 2300 København S
- Kommune
- KØBENHAVN
- Telefon
- 31318554
- info@hbflyt.dk
- Stiftet
- 19 Sep 2017
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- være holdingselskab samt varetage formueforvaltning, udlejningsvirksomhed og anden investeringsvirksomhed
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2017-09-19
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38951378 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Røsågade 52, 4. tv, 2300 København S
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
11,1%
▲ 9,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
40,48
▼ 434,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
98,5%
▼ 1,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
933,5%
▲ 933,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | 0 | — |
| Bruttoresultat | -6.876 | -6.021 | -5.003 | -5.002 | -5.002 |
| Resultat før skat | 408.763 | 36.773 | 88.275 | 25.820 | 80.223 |
| Årets resultat | 410.104 | 39.682 | 89.532 | 29.284 | 79.376 |
| Egenkapital | 3.702.798 | 3.360.194 | 3.381.512 | 3.350.880 | 3.378.796 |
| Aktiver i alt | 3.760.994 | 3.365.194 | 3.386.512 | 3.355.882 | 3.456.781 |
| Omsætningsaktiver | 2.355.735 | 2.372.334 | 2.430.569 | 1.993.539 | 2.239.854 |
| Kortfristet gæld | 58.196 | 5.000 | 5.000 | 5.002 | 77.985 |
| Gæld i alt | 58.196 | 5.000 | 5.000 | 5.002 | 77.985 |
| Soliditetsgrad | 98.5% | 99.9% | 99.9% | 99.9% | 97.7% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Hammam Albarazi Siden 19 Sep 2017100% Ejer
Ledelse
1-
Hammam Albarazi Siden 19 Sep 2017Direktør
Produktionsenheder
1Barazi Holding ApS
P-nr. 1022859796
Røsågade 52, 4. tv, 2300 København S
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 56.926 DKK | 12.518 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 113.287 DKK | 24.904 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 51.166 DKK | 11.242 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 105.486 DKK | 23.188 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 596.679 DKK | 131.252 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Barazi Holding ApS (CVR 38951378)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- Fælles Service Center F.M.B.A. Aarhus N
- BTAM Italia di Ivan Marko Benes ApS København K
- Destination Nord FMBA Skagen
- Edvars & Edvars Holding ApS Holbæk
- HOLSTEBRO TAXAS ØKONOMISKE FORENING AF DEN 26.05.2000 Holstebro
- TÅRNBYFORSYNING A/S Kastrup
- FINANSIEL STABILITET København K
- OBZOR BEACH RESORT HOLDING ApS Højbjerg
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver udlejningsvirksomhed, varetage, formueforvaltning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.