Muskelklinikken Holding ApS
CVR 38 95 82 32 · Karlslunde · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Muskelklinikken Holding ApS har CVR-nummer 38958232. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Egedal 1C, 2690 Karlslunde. Stiftet: 20. september 2017. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2025 – 30. juni 2026): bruttofortjeneste -10.698 kr., årets resultat 265.273 kr., egenkapital 3.086.344 kr., aktiver i alt 3.404.859 kr. Soliditetsgraden på 90,6 % er højere end hos 52 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 265.273 kr. er højere end hos 66 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Muskelklinikken Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Egedal 1C, 2690 Karlslunde
- Kommune
- GREVE
- Stiftet
- 20 Sep 2017
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- være holdingselskab samt varetage formueforvaltning og anden investeringsvirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-02-09
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38958232 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 894500GWC3NJF2Q44Y46
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Egedal 1C, 2690 Karlslunde
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
8,6%
▲ 6,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
8,80
▲ 2,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
90,6%
▲ 1,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
279,0%
▲ 279,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -10.698 | -14.991 | -18.696 | 0 | 0 |
| Resultat før skat | 298.863 | 69.965 | 379.279 | 192.418 | -101.030 |
| Årets resultat | 265.273 | 69.988 | 334.843 | 180.851 | -36.571 |
| Egenkapital | 3.086.344 | 2.821.071 | 2.751.082 | 2.416.238 | 2.235.387 |
| Aktiver i alt | 3.404.859 | 3.156.753 | 2.874.154 | 2.462.053 | 2.436.798 |
| Omsætningsaktiver | 2.154.859 | 1.906.753 | 1.624.154 | 199.851 | 260.063 |
| Kortfristet gæld | 244.964 | 294.523 | 70.247 | 45.815 | 201.411 |
| Gæld i alt | 318.515 | 335.682 | 123.072 | 2.462.053 | 2.436.798 |
| Soliditetsgrad | 90.6% | 89.4% | 95.7% | 98.1% | 91.7% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Brian Alex Bayer Siden 20 Sep 2017100% Ejer
Ledelse
1-
Brian Alex Bayer Siden 20 Sep 2017Adm. dir.
Produktionsenheder
1Muskelklinikken Holding ApS
P-nr. 1022867276
Egedal 1C, 2690 Karlslunde
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 380.179 DKK | 83.622 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 278.090 DKK | 61.160 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 18.492 DKK | 4.048 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 499.460 DKK | 109.868 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 303.061 DKK | 66.660 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Muskelklinikken Holding ApS (CVR 38958232)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- Fælles Service Center F.M.B.A. Aarhus N
- BTAM Italia di Ivan Marko Benes ApS København K
- Destination Nord FMBA Skagen
- TÅRNBYFORSYNING A/S Kastrup
- HOLSTEBRO TAXAS ØKONOMISKE FORENING AF DEN 26.05.2000 Holstebro
- Foreningen af Danske Kortudstedere F.M.B.A. København K
- FINANSIEL STABILITET København K
- OBZOR BEACH RESORT HOLDING ApS Højbjerg
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver varetage, formueforvaltning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.