M.G. Invest Holding ApS
CVR 38 99 44 92 · Randers C · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
M.G. Invest Holding ApS har CVR-nummer 38994492. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Vestergrave 37B, 1., 8900 Randers C. Stiftet: 6. oktober 2017. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -4.325 kr., årets resultat 2.075.945 kr., egenkapital 7.310.116 kr., aktiver i alt 10.685.644 kr. Soliditetsgraden på 68,4 % er lavere end hos 67 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 2.075.945 kr. er højere end hos 89 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som M.G. Invest Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Vestergrave 37B, 1., 8900 Randers C
- Kommune
- RANDERS
- Stiftet
- 6 Oct 2017
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- eje aktier og anparter samt aktiviteter i tilknytning hertil
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2019-02-13
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38994492 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 894500DMP84ZPAMC8I30
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Vestergrave 37B, 1., 8900 Randers C
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
28,4%
▲ 2,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,01
▲ 0,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
68,4%
▲ 17,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
46,3%
▲ 46,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -4.325 | -21.532 | -2.407 | -1.367 | -919 |
| Resultat før skat | 2.098.033 | 1.419.495 | 900.524 | 1.166.634 | 976.461 |
| Årets resultat | 2.075.945 | 1.419.165 | 900.524 | 1.208.038 | 976.461 |
| Egenkapital | 7.310.116 | 5.484.171 | 4.265.005 | 3.514.481 | 2.363.643 |
| Aktiver i alt | 10.685.644 | 10.858.646 | 4.284.732 | 3.539.915 | 2.383.243 |
| Omsætningsaktiver | 3.392.713 | 3.225.762 | 3.440.414 | 2.426.090 | 2.110.837 |
| Kortfristet gæld | 3.375.528 | 5.374.475 | 19.727 | 25.434 | 19.600 |
| Gæld i alt | 3.375.528 | 5.374.475 | 19.727 | 25.434 | 19.600 |
| Soliditetsgrad | 68.4% | 50.5% | 99.5% | 99.3% | 99.2% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Marco Gam Sørensen Siden 6 Oct 2017100% Ejer
Ledelse
1-
Marco Gam Sørensen Siden 6 Oct 2017Direktør
Produktionsenheder
1M.G. Invest Holding ApS
P-nr. 1022910104
Vestergrave 37B, 1., 8900 Randers C
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -87.285 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -83.118 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -82.865 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -232.548 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 193.473 DKK | 42.548 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: M.G. Invest Holding ApS (CVR 38994492)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.