Mana ApS
CVR 38 99 60 96 · Hvidovre · Opførelse af bygninger · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Mana ApS har CVR-nummer 38996096. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Opførelse af bygninger (branchekode 410000). Adresse: Skelbrovej 11, 2650 Hvidovre. Stiftet: 9. oktober 2017. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -52.010 kr., årets resultat -53.075 kr., egenkapital 10.237 kr., aktiver i alt 18.782 kr. Soliditetsgraden på 54,5 % er højere end hos 72 % af de 2.755 virksomheder i branchen «Opførelse af bygninger», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -53.075 kr. er lavere end hos 75 % af de 2.755 virksomheder i branchen «Opførelse af bygninger», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Mana ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Opførelse af bygninger (410000)
- Adresse
- Skelbrovej 11, 2650 Hvidovre
- Kommune
- HVIDOVRE
- Antal ansatte
- 1
- Telefon
- 21221221
- mana@mailx.dk
- Stiftet
- 9 Oct 2017
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- opførsel af bygninger eller anden hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af direktionen.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-02-21
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38996096 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Skelbrovej 11, 2650 Hvidovre
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-518,5%
▼ 516,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Soliditetsgrad
54,5%
▼ 32,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-3.353,2%
▼ 3.353,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2755 virksomheder i «Opførelse af bygninger»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -52.010 | -1.059 | 113.454 | 1.717 | -52.951 |
| Resultat før skat | -53.075 | -1.545 | 109.530 | -3.521 | -65.069 |
| Årets resultat | -53.075 | -1.537 | 98.931 | -3.521 | -65.034 |
| Egenkapital | 10.237 | 63.312 | 64.849 | -34.082 | -30.561 |
| Aktiver i alt | 18.782 | 72.680 | 132.302 | 47.810 | 15.239 |
| Omsætningsaktiver | — | — | — | — | — |
| Kortfristet gæld | — | — | — | — | — |
| Gæld i alt | 8.545 | 72.680 | 132.302 | 47.810 | 15.239 |
| Soliditetsgrad | 54.5% | 87.1% | 49% | -71.3% | -200.5% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Nina Starck Siden 9 Oct 2017100% Ejer
Ledelse
1-
Nina Starck Siden 9 Oct 2017Direktør
Produktionsenheder
1Mana ApS
P-nr. 1022912115
Skelbrovej 11, 2650 Hvidovre
Opførelse af bygninger (410000)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -1.353 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 44.732 DKK | 9.834 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -1.562 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -63.787 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 27.173 DKK | 5.962 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Mana ApS (CVR 38996096)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver opførsel, opførelse, bygninger.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.