Conmedia ApS
CVR 39 02 76 15 · Randers SØ · Planlægning og design af reklamekampagner · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Conmedia ApS har CVR-nummer 39027615. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Planlægning og design af reklamekampagner (branchekode 731110). Adresse: Tronholmen 5, 1., 8960 Randers SØ. Stiftet: 10. oktober 2017. Status: aktiv. Antal ansatte: 32. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 17.682.164 kr., årets resultat 4.311.198 kr., egenkapital 5.377.397 kr., aktiver i alt 9.950.878 kr. Soliditetsgraden på 54,0 % er højere end hos 57 % af de 1.912 virksomheder i branchen «Planlægning og design af reklamekampagner», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 4.311.198 kr. er højere end hos 98 % af de 1.912 virksomheder i branchen «Planlægning og design af reklamekampagner», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 31 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Conmedia ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Planlægning og design af reklamekampagner (731110)
- Adresse
- Tronholmen 5, 1., 8960 Randers SØ
- Kommune
- RANDERS
- Antal ansatte
-
32
2017 2018
- Stiftet
- 10 Oct 2017
- Selskabskapital
- 60.000 DKK
- Formål
- beskæftige sig med digitalmarkedsføring
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktørerne i forening.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2022-02-04
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39027615 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Tronholmen 5, 1., 8960 Randers SØ
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
80,2%
▼ 16,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,88
▲ 0,7
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
54,0%
▲ 18,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
121,0%
▲ 121,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1912 virksomheder i «Planlægning og design af reklamekampagner»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 17.682.164 | 13.462.130 | 12.996.673 | 12.691.132 | 10.926.186 |
| Resultat før skat | 5.604.277 | 2.528.117 | 3.709.036 | 2.947.121 | 4.482.536 |
| Årets resultat | 4.311.198 | 1.950.909 | 2.790.092 | 2.287.977 | 3.488.572 |
| Egenkapital | 5.377.397 | 2.016.199 | 1.655.290 | 1.755.197 | 817.220 |
| Aktiver i alt | 9.950.878 | 5.670.072 | 4.334.629 | 3.978.240 | 2.994.406 |
| Omsætningsaktiver | 7.876.462 | 3.872.706 | 4.025.183 | 3.633.334 | 2.595.832 |
| Kortfristet gæld | 4.199.255 | 3.294.460 | 2.609.748 | 2.223.043 | 2.177.186 |
| Gæld i alt | 4.199.255 | 3.294.460 | 2.609.748 | 2.223.043 | 2.177.186 |
| Soliditetsgrad | 54% | 35.6% | 38.2% | 44.1% | 27.3% |
| Ansatte (gns.) | 27 | 27 | 25 | 27 | 16 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
5-
CAJU INVEST ApS Siden 31 Jan 20265% Ejer
-
BOAK INVEST ApS Siden 31 Jan 20265% Ejer
-
G.G. Holding ApS Siden 18 Nov 202433,33% Ejer
-
M.G. Invest Holding ApS Siden 10 Jan 202533,33% Ejer
-
Conmedia Holding ApS Siden 1 Mar 202415% Ejer
Ledelse
2-
Gustav Gradman Siden 10 Oct 2017Direktør
-
Marco Gam Sørensen Siden 10 Oct 2017Direktør
Produktionsenheder
1Conmedia ApS
P-nr. 1022947539
Tronholmen 5, 1., 8960 Randers SØ
Planlægning og design af reklamekampagner (731110)
👥 31 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.306.339 DKK | 287.386 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 3.697.279 DKK | 813.384 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 3.115.020 DKK | 685.300 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 4.509.555 DKK | 992.090 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 3.151.805 DKK | 693.396 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Conmedia ApS (CVR 39027615)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver digitalmarkedsføring, beskæftige, sig.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.