Pwestfal Holding ApS
CVR 39 03 52 43 · Vejle Øst · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Pwestfal Holding ApS har CVR-nummer 39035243. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Tagesvej 6B, st. mf, 7120 Vejle Øst. Stiftet: 23. oktober 2017. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): omsætning 0 kr., bruttofortjeneste -8.351 kr., årets resultat 308.472 kr., egenkapital 1.147.180 kr., aktiver i alt 1.153.059 kr. Soliditetsgraden på 99,5 % er højere end hos 82 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 308.472 kr. er højere end hos 68 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Pwestfal Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Tagesvej 6B, st. mf, 7120 Vejle Øst
- Kommune
- VEJLE
- Telefon
- 24454549
- peterwestfal@yahoo.com
- Stiftet
- 23 Oct 2017
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- holdingvirksomhed
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af en direktør alene.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2017-10-23
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39035243 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Tagesvej 6B, st. mf, 7120 Vejle Øst
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
26,9%
▼ 25,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,07
▼ 1,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,5%
▲ 0,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-29,9%
▼ 29,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | 0 | 0 | 0 | — | — |
| Bruttoresultat | -8.351 | -8.501 | -6.252 | -4.501 | — |
| Resultat før skat | 308.472 | 440.135 | 234.770 | -181.836 | 144.677 |
| Årets resultat | 308.472 | 440.135 | 234.770 | -181.836 | 144.677 |
| Egenkapital | 1.147.180 | 838.708 | 398.573 | 163.803 | 345.639 |
| Aktiver i alt | 1.153.059 | 844.587 | 403.203 | 168.432 | 350.268 |
| Omsætningsaktiver | 6.280 | 14.626 | 21.832 | 44.741 | — |
| Kortfristet gæld | 5.879 | 5.879 | 4.630 | 4.629 | 4.629 |
| Gæld i alt | 5.879 | 5.879 | 4.630 | 4.629 | 4.629 |
| Soliditetsgrad | 99.5% | 99.3% | 98.9% | 97.3% | 98.7% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Peter Westfal Siden 23 Oct 2017100% Ejer
Ledelse
1-
Peter Westfal Siden 23 Oct 2017Direktør
Produktionsenheder
1Pwestfal Holding ApS
P-nr. 1022956341
Tagesvej 6B, st. mf, 7120 Vejle Øst
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -8.455 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -6.243 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -4.913 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -5.383 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -5.260 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Pwestfal Holding ApS (CVR 39035243)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver holdingvirksomhed.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.