Maretty Holding ApS
CVR 39 10 21 45 · Tørring · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Maretty Holding ApS har CVR-nummer 39102145. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Kirkebakken 4, 7160 Tørring. Stiftet: 13. november 2017. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste -6.259 kr., årets resultat 1.605.759 kr., egenkapital 3.879.122 kr., aktiver i alt 3.910.954 kr. Soliditetsgraden på 99,2 % er højere end hos 79 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.605.759 kr. er højere end hos 87 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Maretty Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Kirkebakken 4, 7160 Tørring
- Kommune
- HEDENSTED
- Telefon
- 28148558
- Stiftet
- 13 Nov 2017
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- fungere som holdingselskab, herunder eje kapitalandele samt beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2017-11-13
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39102145 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 984500Q5D878D8967181
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Kirkebakken 4, 7160 Tørring
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
41,4%
▲ 8,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,12
▲ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,2%
▲ 0,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
105,3%
▲ 105,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -6.259 | -21.688 | -7.000 | -4.600 | -3.000 |
| Resultat før skat | 1.605.759 | 782.189 | -964.827 | -329.936 | 2.600.495 |
| Årets resultat | 1.605.759 | 782.189 | -964.827 | -329.936 | 2.600.495 |
| Egenkapital | 3.879.122 | 2.395.363 | 1.613.174 | 2.578.001 | 3.020.937 |
| Aktiver i alt | 3.910.954 | 2.420.945 | 1.617.024 | 2.581.051 | 3.023.937 |
| Omsætningsaktiver | 3.746 | 755 | 725 | 6.945 | — |
| Kortfristet gæld | 31.832 | 25.582 | 3.850 | 3.050 | 3.000 |
| Gæld i alt | 31.832 | 25.582 | 3.850 | 3.050 | 3.000 |
| Soliditetsgrad | 99.2% | 98.9% | 99.8% | 99.9% | 99.9% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Ebbe Maretty Sønderup Siden 1 Jan 2018100% Ejer
Ledelse
1-
Ebbe Maretty Sønderup Siden 1 Jan 2018Direktør
Produktionsenheder
1Maretty Holding ApS
P-nr. 1023046918
Kirkebakken 4, 7160 Tørring
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -7.014 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -7.020 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -4.624 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -3.000 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Maretty Holding ApS (CVR 39102145)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver fungere.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.