Innocleaner ApS
CVR 39 18 07 90 · Nivå · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Innocleaner ApS har CVR-nummer 39180790. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Lyngebækgårds Alle 12, 2990 Nivå. Stiftet: 19. december 2017. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 0 kr., årets resultat -2.273 kr., egenkapital 65.684 kr., aktiver i alt 71.934 kr. Soliditetsgraden på 91,3 % er højere end hos 53 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -2.273 kr. er lavere end hos 66 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Innocleaner ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Lyngebækgårds Alle 12, 2990 Nivå
- Kommune
- FREDENSBORG
- Stiftet
- 19 Dec 2017
- Selskabskapital
- 500.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre selskaber
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør eller af den samlede direktion.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2018-09-26
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39180790 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Lyngebækgårds Alle 12, 2990 Nivå
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-3,5%
▼ 3,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
11,51
▼ 0,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
91,3%
▼ 0,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-2.570,7%
▼ 2.570,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Resultat før skat | -2.273 | 92 | 12.703 | -77.695 | -356.113 |
| Årets resultat | -2.273 | 92 | 12.703 | -77.695 | -356.113 |
| Egenkapital | 65.684 | 67.957 | 67.865 | 55.162 | 132.857 |
| Aktiver i alt | 71.934 | 74.207 | 74.115 | 61.412 | 139.107 |
| Omsætningsaktiver | 71.934 | 74.207 | 74.115 | 61.412 | 139.107 |
| Kortfristet gæld | 6.250 | 6.250 | 6.250 | 6.250 | 6.250 |
| Gæld i alt | 6.250 | 6.250 | 6.250 | 6.250 | 6.250 |
| Soliditetsgrad | 91.3% | 91.6% | 91.6% | 89.8% | 95.5% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
3-
MAGNUS HOLDING ApS Siden 19 Dec 201733,33% Ejer
-
H M K HOLDING ApS Siden 19 Dec 201733,33% Ejer
-
AGJ CONSULT ApS Siden 30 Dec 201920% Ejer
Ledelse
1-
Rune Bak Jensen Siden 19 Dec 2017Direktør
Produktionsenheder
1Innocleaner ApS
P-nr. 1023162861
Lyngebækgårds Alle 12, 2990 Nivå
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -77.695 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -356.114 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 0 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Innocleaner ApS (CVR 39180790)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.