JKA-Invest ApS
CVR 39 19 43 25 · Nørre Snede · Finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
JKA-Invest ApS har CVR-nummer 39194325. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Finansielle holdingselskaber (branchekode 642110). Adresse: Kildebakken 2, 8766 Nørre Snede. Stiftet: 27. december 2017. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): omsætning 0 kr., bruttofortjeneste 62.540 kr., årets resultat 68.104 kr., egenkapital 1.195.596 kr., aktiver i alt 1.299.375 kr. Soliditetsgraden på 92,0 % er højere end hos 50 % af de 5.779 virksomheder i branchen «Finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 68.104 kr. er lavere end hos 51 % af de 5.779 virksomheder i branchen «Finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som JKA-Invest ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Finansielle holdingselskaber (642110)
- Adresse
- Kildebakken 2, 8766 Nørre Snede
- Kommune
- IKAST-BRANDE
- Stiftet
- 27 Dec 2017
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- investeringer i helt eller delvist ejede virksomheder, fast ejendom, værdipapirer og hermed forbundet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2020-09-30
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39194325 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Kildebakken 2, 8766 Nørre Snede
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
5,7%
▼ 11,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,33
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
92,0%
▲ 0,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-65,6%
▼ 65,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
5779 virksomheder i «Finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | 0 | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 62.540 | — | — | — | — |
| Resultat før skat | 68.104 | 197.909 | 98.585 | 333.100 | 85.906 |
| Årets resultat | 68.104 | 197.909 | 98.585 | 333.100 | 85.906 |
| Egenkapital | 1.195.596 | 1.127.492 | 929.583 | 830.999 | 497.899 |
| Aktiver i alt | 1.299.375 | 1.231.312 | 1.033.420 | 834.779 | 501.679 |
| Omsætningsaktiver | 242.191 | 240.668 | 239.043 | 138.007 | 138.365 |
| Kortfristet gæld | 103.779 | 103.820 | 103.837 | 3.780 | 3.780 |
| Gæld i alt | 103.779 | 103.820 | 103.837 | 3.780 | 3.780 |
| Soliditetsgrad | 92% | 91.6% | 90% | 99.5% | 99.2% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Jakob Kjær Andersen Siden 15 Nov 2019100% Ejer
Ledelse
1-
Benny Kahr Andersen Siden 28 Dec 2017Adm. dir.
Produktionsenheder
1JKA-Invest ApS
P-nr. 1023176668
Kildebakken 2, 8766 Nørre Snede
Finansielle holdingselskaber (642110)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -358 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -1.528 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -1.082 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: JKA-Invest ApS (CVR 39194325)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver ejede.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.