SDC Gudhjem Holding ApS
CVR 39 22 79 16 · Gudhjem · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
SDC Gudhjem Holding ApS har CVR-nummer 39227916. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Bokulvej 2, 3760 Gudhjem. Stiftet: 9. januar 2018. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -4.823 kr., årets resultat -207.872 kr., egenkapital 403.438 kr., aktiver i alt 4.013.100 kr. Soliditetsgraden på 10,1 % er lavere end hos 86 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -207.872 kr. er lavere end hos 91 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som SDC Gudhjem Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Bokulvej 2, 3760 Gudhjem
- Kommune
- BORNHOLMS REGIONSKOMMUNE
- simondc79@gmail.com
- Stiftet
- 9 Jan 2018
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- investere i aktier, obligationer og andre værdipapirer, fast ejendom mv
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af direktionen.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2022-09-22
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39227916 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Bokulvej 2, 3760 Gudhjem
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-51,5%
▼ 21,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,27
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
10,1%
▼ 3,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-14,7%
▼ 14,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -4.823 | -10.715 | -7.533 | -60.436 | 1.100.675 |
| Resultat før skat | -207.872 | -181.281 | -62.240 | -65.418 | 514.729 |
| Årets resultat | -207.872 | -181.281 | -75.426 | -52.232 | 412.282 |
| Egenkapital | 403.438 | 611.310 | 792.591 | 868.017 | 920.249 |
| Aktiver i alt | 4.013.100 | 4.446.501 | 4.961.802 | 872.417 | 1.023.652 |
| Omsætningsaktiver | 88.054 | 92.713 | 101.906 | 872.417 | 1.023.652 |
| Kortfristet gæld | 330.400 | 375.400 | 497.401 | 4.400 | 103.403 |
| Gæld i alt | 3.609.662 | 3.835.191 | 4.169.211 | 4.400 | 103.403 |
| Soliditetsgrad | 10.1% | 13.7% | 16% | 99.5% | 89.9% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Simon Damkilde Christensen Siden 9 Jan 2018100% Ejer
Ledelse
1-
Simon Damkilde Christensen Siden 9 Jan 2018Direktør
Produktionsenheder
1SDC Gudhjem Holding ApS
P-nr. 1023225413
Bokulvej 2, 3760 Gudhjem
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -168.173 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -172.136 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -59.936 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 428.390 DKK | 94.226 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -37.434 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: SDC Gudhjem Holding ApS (CVR 39227916)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver obligationer, investere.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.