M.C.A. Holding ApS
CVR 39 23 12 39 · Gentofte · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
M.C.A. Holding ApS har CVR-nummer 39231239. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Gentoftegade 110, kl., 2820 Gentofte. Stiftet: 8. januar 2018. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste -50.803 kr., årets resultat 4.839.152 kr., egenkapital -1.349.396 kr., aktiver i alt 3.407.649 kr. Soliditetsgraden på -39,6 % er lavere end hos 94 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 4.839.152 kr. er højere end hos 94 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som M.C.A. Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Gentoftegade 110, kl., 2820 Gentofte
- Kommune
- GENTOFTE
- Telefon
- 42787738
- aa@thefishproject.dk
- Stiftet
- 8 Jan 2018
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- investering i aktier og anparter
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2018-01-08
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39231239 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Gentoftegade 110, kl., 2820 Gentofte
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
3,23
▲ 3,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-39,6%
▲ 4.712,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
155,5%
▲ 155,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -50.803 | -31.200 | — | — | — |
| Resultat før skat | 4.827.975 | -9.377.588 | 2.498.896 | 0 | 0 |
| Årets resultat | 4.839.152 | -8.721.179 | 2.494.935 | -1.395 | -10.897 |
| Egenkapital | -1.349.396 | -6.188.548 | 2.532.631 | 37.696 | 39.091 |
| Aktiver i alt | 3.407.649 | 130.224 | 6.410.442 | 889.087 | 209.711 |
| Omsætningsaktiver | 3.277.649 | 224 | 6.190.442 | 749.087 | 69.711 |
| Kortfristet gæld | 1.014.659 | 139.647 | 3.877.811 | 851.391 | 170.620 |
| Gæld i alt | 4.757.045 | 4.206.571 | 3.877.811 | 851.391 | 170.620 |
| Soliditetsgrad | -39.6% | -4752.2% | 39.5% | 4.2% | 18.6% |
| Ansatte (gns.) | 1 | — | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Marius Catalin Artimon Siden 8 Jan 201850% Ejer
-
Alexandra Iustina Artimon Siden 8 Jan 201850% Ejer
Ledelse
1-
Marius Catalin Artimon Siden 8 Jan 2018Direktør
Produktionsenheder
1M.C.A. Holding ApS
P-nr. 1023228811
Gentoftegade 110, kl., 2820 Gentofte
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -3.486.473 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 489.318 DKK | 107.646 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | -1.512.431 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: M.C.A. Holding ApS (CVR 39231239)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.