Lykkensdal Holding ApS
CVR 39 31 37 66 · Aarhus C · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Lykkensdal Holding ApS har CVR-nummer 39313766. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Kærlighedsstien 12, 8000 Aarhus C. Stiftet: 7. februar 2018. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -14.304 kr., årets resultat -52.599 kr., egenkapital 667.644 kr., aktiver i alt 673.007 kr. Soliditetsgraden på 99,2 % er højere end hos 79 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -52.599 kr. er lavere end hos 85 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Lykkensdal Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Kærlighedsstien 12, 8000 Aarhus C
- Kommune
- AARHUS
- Stiftet
- 7 Feb 2018
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- være holdingselskab samt varetage formueforvaltning og anden investeringsvirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2018-02-07
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39313766 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 894500GC0MHR303URX58
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Kærlighedsstien 12, 8000 Aarhus C
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-7,9%
▼ 47,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
122,85
▲ 107,6
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,2%
▲ 3,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-112,8%
▼ 112,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -14.304 | -13.609 | -10.188 | -9.459 | -7.375 |
| Resultat før skat | -51.855 | 418.100 | 477.867 | 535.130 | 700.510 |
| Årets resultat | -52.599 | 410.913 | 473.156 | 541.884 | 702.600 |
| Egenkapital | 667.644 | 1.040.243 | 1.304.330 | 1.231.173 | 1.089.290 |
| Aktiver i alt | 673.007 | 1.083.095 | 1.308.332 | 1.376.815 | 1.129.218 |
| Omsætningsaktiver | 627.632 | 647.743 | 800.680 | 754.106 | 368.359 |
| Kortfristet gæld | 5.109 | 42.463 | 4.002 | 145.642 | 39.928 |
| Gæld i alt | 5.109 | 42.463 | 4.002 | 145.642 | 39.928 |
| Soliditetsgrad | 99.2% | 96% | 99.7% | 89.4% | 96.5% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | 0 | 0 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Lars Brian Nielsen Siden 7 Feb 2018100% Ejer
Ledelse
1-
Lars Brian Nielsen Siden 7 Feb 2018Adm. dir.
Produktionsenheder
1Lykkensdal Holding ApS
P-nr. 1023324314
Kærlighedsstien 12, 8000 Aarhus C
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 565.112 DKK | 124.322 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 627.119 DKK | 137.962 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 762.012 DKK | 167.640 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 927.230 DKK | 203.984 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 404.907 DKK | 89.078 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Lykkensdal Holding ApS (CVR 39313766)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- Fælles Service Center F.M.B.A. Aarhus N
- BTAM Italia di Ivan Marko Benes ApS København K
- Destination Nord FMBA Skagen
- TÅRNBYFORSYNING A/S Kastrup
- HOLSTEBRO TAXAS ØKONOMISKE FORENING AF DEN 26.05.2000 Holstebro
- Foreningen af Danske Kortudstedere F.M.B.A. København K
- FINANSIEL STABILITET København K
- OBZOR BEACH RESORT HOLDING ApS Højbjerg
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver varetage, formueforvaltning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.