MM Holding 2018 ApS
CVR 39 39 95 04 · Hillerød · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
MM Holding 2018 ApS har CVR-nummer 39399504. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Thorsvang 1, 3400 Hillerød. Stiftet: 1. marts 2018. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste 1.204 kr., årets resultat 69.463 kr., egenkapital 79.926 kr., aktiver i alt 540.364 kr. Soliditetsgraden på 14,8 % er lavere end hos 84 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 69.463 kr. er højere end hos 53 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som MM Holding 2018 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Thorsvang 1, 3400 Hillerød
- Kommune
- HILLERØD
- mm@mtwo.dk
- Stiftet
- 1 Mar 2018
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- Selskabets formål er, at fungere som holdingselskab og i øvrigt drive investeringsvirksomhed
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af en direktør alene
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-10-12
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39399504 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Thorsvang 1, 3400 Hillerød
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
86,9%
▼ 331,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,02
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
14,8%
▼ 85,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
58,6%
▲ 58,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 1.204 | — | — | — | — |
| Resultat før skat | 61.463 | 43.792 | 433 | -84.053 | 28.256 |
| Årets resultat | 69.463 | 43.792 | 433 | -84.053 | 28.256 |
| Egenkapital | 79.926 | 10.463 | -33.329 | -33.762 | 50.291 |
| Aktiver i alt | 540.364 | 10.463 | 1.000 | 1.000 | 50.291 |
| Omsætningsaktiver | 7.577 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 |
| Kortfristet gæld | 460.438 | 0 | 34.329 | 34.762 | — |
| Gæld i alt | 460.438 | 0 | 34.329 | 34.762 | 50.291 |
| Soliditetsgrad | 14.8% | 100% | -3332.9% | -3376.2% | 100% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Daniel Bjørn Mattsson Siden 1 Mar 2018100% Ejer
Ledelse
1-
Daniel Bjørn Mattsson Siden 1 Mar 2018Direktør
Produktionsenheder
1MM Holding 2018 ApS
P-nr. 1023421476
Thorsvang 1, 3400 Hillerød
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -104.942 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 40.038 DKK | 8.800 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 28.363 DKK | 6.226 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: MM Holding 2018 ApS (CVR 39399504)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver selskabets, fungere.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.