Evren ApS
CVR 39 40 54 90 · Slagelse · Servering af mad i restauranter og caféer · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Evren ApS har CVR-nummer 39405490. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Servering af mad i restauranter og caféer (branchekode 561110). Adresse: Søndermarksvej 196, 4200 Slagelse. Stiftet: 27. februar 2018. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste 73.133 kr., årets resultat 55.789 kr., egenkapital 87.803 kr., aktiver i alt 163.202 kr. Soliditetsgraden på 53,8 % er højere end hos 76 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 55.789 kr. er højere end hos 56 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 639 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Evren ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
- Adresse
- Søndermarksvej 196, 4200 Slagelse
- Kommune
- SLAGELSE
- Stiftet
- 27 Feb 2018
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- restauration og hvad selskabets ledelse mener falder herind under
- Tegningsregel
- virksomheden tegnes af den samlede direktion
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2018-02-27
- Sekundære brancher
- Oversættelse og tolkning (743000)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39405490 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Søndermarksvej 196, 4200 Slagelse
📍 Hovedadresse · 🏭 2 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
63,5%
▲ 39,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,16
▲ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
53,8%
▲ 4,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
622,7%
▲ 622,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
4451 virksomheder i «Servering af mad i restauranter og caféer»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 73.133 | 9.899 | -10.855 | -3.865 | -4.100 |
| Resultat før skat | 71.878 | 9.899 | -12.139 | -3.881 | -4.162 |
| Årets resultat | 55.789 | 7.719 | -6.661 | -3.881 | -9.162 |
| Egenkapital | 87.803 | 32.014 | 24.296 | 30.957 | 34.838 |
| Aktiver i alt | 163.202 | 65.030 | 55.478 | 50.000 | 51.255 |
| Omsætningsaktiver | 163.202 | 65.030 | 55.478 | 50.000 | 51.255 |
| Kortfristet gæld | 75.399 | 33.016 | 31.182 | 19.043 | 16.417 |
| Gæld i alt | 75.399 | 33.016 | 31.182 | 19.043 | 16.417 |
| Soliditetsgrad | 53.8% | 49.2% | 43.8% | 61.9% | 68% |
| Ansatte (gns.) | 1 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Gülizar Acili Siden 27 Feb 2018100% Ejer
Ledelse
1-
Gülizar Acili Siden 27 Feb 2018Direktør
Produktionsenheder
2Evren ApS
P-nr. 1023428691
Søndermarksvej 196, 4200 Slagelse
Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
Café 31 ApS
P-nr. 1028766307
Næstved Storcenter 3, 35, 4700 Næstved
Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -3.881 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -4.162 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -3.000 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Evren ApS (CVR 39405490)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver herind, mener, falder.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.