Rasmus Iversen Holding ApS
CVR 39 40 96 74 · Kastrup · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Rasmus Iversen Holding ApS har CVR-nummer 39409674. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Studsbøl Alle 76, 2770 Kastrup. Stiftet: 1. marts 2018. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 1.457 kr., årets resultat 436.036 kr., egenkapital 387.609 kr., aktiver i alt 496.412 kr. Soliditetsgraden på 78,1 % er lavere end hos 61 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 436.036 kr. er højere end hos 72 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Rasmus Iversen Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Studsbøl Alle 76, 2770 Kastrup
- Kommune
- TÅRNBY
- Stiftet
- 1 Mar 2018
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- at besidde noterede og unoterede kapitalandele
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2018-04-13
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39409674 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Studsbøl Alle 76, 2770 Kastrup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
112,5%
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,24
▲ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
78,1%
▲ 170,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
4.098,9%
▲ 4.098,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 1.457 | -9.170 | -11.887 | 2.817 | -6.525 |
| Resultat før skat | 428.691 | -10.904 | -13.018 | -29.324 | 419.728 |
| Årets resultat | 436.036 | -10.904 | -13.018 | -29.324 | 419.728 |
| Egenkapital | 387.609 | -48.427 | -37.523 | -24.505 | 469.728 |
| Aktiver i alt | 496.412 | 52.496 | 9.165 | 8.746 | 575.359 |
| Omsætningsaktiver | 14.172 | 12.496 | 9.165 | 8.746 | 149.105 |
| Kortfristet gæld | 58.803 | 100.923 | 46.688 | 33.251 | 105.631 |
| Gæld i alt | 108.803 | 100.923 | 46.688 | 33.251 | 105.631 |
| Soliditetsgrad | 78.1% | -92.2% | -409.4% | -280.2% | 81.6% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Rasmus Bruun Iversen Siden 13 Apr 2018100% Ejer
Ledelse
1-
Rasmus Bruun Iversen Siden 13 Apr 2018Direktør
Produktionsenheder
1Rasmus Iversen Holding ApS
P-nr. 1023433423
Studsbøl Alle 76, 2770 Kastrup
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -10.904 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -157.759 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -6.525 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | -41.645 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Rasmus Iversen Holding ApS (CVR 39409674)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver noterede, unoterede.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.