TRÆFORM tømrer og snedker ApS
CVR 39 42 33 75 · Odense N · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
TRÆFORM tømrer og snedker ApS har CVR-nummer 39423375. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (branchekode 433200). Adresse: Udsigten 12, 5270 Odense N. Stiftet: 19. marts 2018. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste -19.613 kr., årets resultat 55.192 kr., egenkapital -62.016 kr., aktiver i alt 31.944 kr. Soliditetsgraden på -194,1 % er lavere end hos 97 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 55.192 kr. er højere end hos 51 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som TRÆFORM tømrer og snedker ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
- Adresse
- Udsigten 12, 5270 Odense N
- Kommune
- ODENSE
- Antal ansatte
- 1
- Stiftet
- 19 Mar 2018
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- tømrerarbejde og anden herved beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2026-01-31
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39423375 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Udsigten 12, 5270 Odense N
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,34
▲ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-194,1%
▲ 171,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
326,8%
▲ 326,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
6597 virksomheder i «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -19.613 | -23.786 | -2.171 | 4.339 | -189.869 |
| Resultat før skat | -24.602 | -24.340 | -5.370 | -29.311 | -376.777 |
| Årets resultat | 55.192 | -24.340 | -5.370 | -29.311 | -376.777 |
| Egenkapital | -62.016 | -117.208 | -92.868 | -87.498 | -58.188 |
| Aktiver i alt | 31.944 | 32.054 | 41.776 | 187.876 | 152.111 |
| Omsætningsaktiver | 31.944 | 32.054 | 41.220 | 183.985 | 144.889 |
| Kortfristet gæld | 93.960 | 149.262 | 134.644 | 275.374 | 210.299 |
| Gæld i alt | 93.960 | 149.262 | 134.644 | 275.374 | 210.299 |
| Soliditetsgrad | -194.1% | -365.7% | -222.3% | -46.6% | -38.3% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
K. Hammerich Holding ApS Siden 22 Feb 202250% Ejer
-
W. Iversen Holding ApS Siden 31 Jan 202650% Ejer
Ledelse
1-
William Iversen Siden 31 Jan 2026Direktør
Produktionsenheder
1TRÆFORM tømrer og snedker ApS
P-nr. 1023450255
Udsigten 12, 5270 Odense N
Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -23.784 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -2.171 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -23.193 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: TRÆFORM tømrer og snedker ApS (CVR 39423375)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver tømrerarbejde, herved.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.