Sall&Sall ApS
CVR 39 43 32 73 · Brabrand · Anden teknisk rådgivning · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Sall&Sall ApS har CVR-nummer 39433273. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Anden teknisk rådgivning (branchekode 711290). Adresse: Stubagervej 11, 8220 Brabrand. Stiftet: 23. marts 2018. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 49.129 kr., årets resultat 48.871 kr., egenkapital 88.871 kr., aktiver i alt 107.209 kr. Soliditetsgraden på 82,9 % er højere end hos 76 % af de 1.571 virksomheder i branchen «Anden teknisk rådgivning», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 48.871 kr. er højere end hos 53 % af de 1.571 virksomheder i branchen «Anden teknisk rådgivning», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Sall&Sall ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Anden teknisk rådgivning (711290)
- Adresse
- Stubagervej 11, 8220 Brabrand
- Kommune
- AARHUS
- Stiftet
- 23 Mar 2018
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- 1.2 Selskabets formål er at yde rådgivning indenfor fødevarer, foder mv. og besiddelse af kapitalandele i datterselskaber og hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-07-03
- Binavne
- Saft og Kraft ApS Saft&Kraft ApS Sall&Sall Holding ApS
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39433273 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Stubagervej 11, 8220 Brabrand
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
55,0%
▲ 21,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
3,57
▲ 1,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
82,9%
▼ 0,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
153,4%
▲ 153,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1571 virksomheder i «Anden teknisk rådgivning»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 49.129 | — | — | — | — |
| Resultat før skat | — | 19.285 | -7.403 | 17.199 | 24.931 |
| Årets resultat | 48.871 | 19.285 | -7.403 | 17.199 | 19.931 |
| Egenkapital | 88.871 | 57.559 | 38.274 | 45.677 | 28.477 |
| Aktiver i alt | 107.209 | 69.322 | 62.667 | 63.882 | 128.003 |
| Omsætningsaktiver | 65.542 | 27.655 | 20.999 | 5.215 | 69.336 |
| Kortfristet gæld | 18.338 | 11.763 | 24.393 | 18.205 | 99.526 |
| Gæld i alt | 107.209 | 11.763 | 24.393 | 18.205 | 99.526 |
| Soliditetsgrad | 82.9% | 83% | 61.1% | 71.5% | 22.2% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Klaus Kristian Sall Siden 23 Mar 2018100% Ejer
Ledelse
1-
Klaus Kristian Sall Siden 23 Mar 2018Direktør
Produktionsenheder
1Sall&Sall ApS
P-nr. 1023462148
Stubagervej 11, 8220 Brabrand
Anden teknisk rådgivning (711290)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -6.138 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -6.663 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -8.811 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -9.234 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -8.900 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Sall&Sall ApS (CVR 39433273)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver foder, fødevarer, yde.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.