RAWAL ApS
CVR 39 48 02 04 · Glostrup · Passagertransport på bestilling i køretøj med chauffør · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
RAWAL ApS har CVR-nummer 39480204. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Passagertransport på bestilling i køretøj med chauffør (branchekode 493300). Adresse: Farverland 4, 2600 Glostrup. Stiftet: 12. april 2018. Status: aktiv. Antal ansatte: 35. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 10.409.226 kr., årets resultat 1.621.638 kr., egenkapital 2.547.815 kr., aktiver i alt 6.777.640 kr. Soliditetsgraden på 37,6 % er lavere end hos 61 % af de 2.541 virksomheder i branchen «Passagertransport på bestilling i køretøj med chauffør», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.621.638 kr. er højere end hos 100 % af de 2.541 virksomheder i branchen «Passagertransport på bestilling i køretøj med chauffør», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 37 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som RAWAL ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Passagertransport på bestilling i køretøj med chauffør (493300)
- Adresse
- Farverland 4, 2600 Glostrup
- Kommune
- ALBERTSLUND
- Antal ansatte
- 35
- Telefon
- 53306665
- rawalflex@gmail.com
- Stiftet
- 12 Apr 2018
- Selskabskapital
- 40.001 DKK
- Formål
- udføre erhvervsmæssig befordring med et dansk indregistreret motorkøretøj indrettet til befordring af personer
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2020-05-27
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39480204 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Farverland 4, 2600 Glostrup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
63,6%
▲ 33,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,32
▲ 0,6
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
37,6%
▲ 0,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
411,1%
▲ 411,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2541 virksomheder i «Passagertransport på bestilling i køretøj med chauffør»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 10.409.226 | 7.570.860 | 5.422.730 | 2.846.339 | 583.391 |
| Resultat før skat | 2.037.460 | 437.105 | 15.238 | 862.755 | 5.710 |
| Årets resultat | 1.621.638 | 317.261 | 8.414 | 673.421 | 4.236 |
| Egenkapital | 2.547.815 | 1.061.177 | 743.914 | 735.500 | 62.079 |
| Aktiver i alt | 6.777.640 | 2.873.257 | 1.775.999 | 1.466.599 | 170.749 |
| Omsætningsaktiver | 5.556.370 | 1.357.739 | 889.320 | 268.455 | 170.749 |
| Kortfristet gæld | 4.198.013 | 1.812.080 | 1.032.085 | 731.099 | 108.670 |
| Gæld i alt | 4.198.013 | 1.812.080 | 1.032.085 | 731.099 | 108.670 |
| Soliditetsgrad | 37.6% | 36.9% | 41.9% | 50.2% | 36.4% |
| Ansatte (gns.) | 18 | 14 | 11 | 5 | 2 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Ahmed Mahmoud Rawal Siden 20 May 2020100% Ejer
Ledelse
1-
Ahmed Mahmoud Rawal Siden 20 May 2020Direktør
Produktionsenheder
1RAWAL ApS
P-nr. 1023515322
Farverland 4, 2600 Glostrup
Passagertransport på bestilling i køretøj med chauffør (493300)
👥 37 ansatte
Tildelte offentlige kontrakter
2-
Trafikselskabet Movia · 9 Jun 2026
-
Trafikselskabet Movia · 4 Feb 2025
Kilde: TED (Tenders Electronic Daily).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 505.836 DKK | 111.276 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 28.873 DKK | 6.336 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 867.718 DKK | 190.894 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 6.710 DKK | 1.474 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 22.859 DKK | 5.016 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: RAWAL ApS (CVR 39480204)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver indregistreret, motorkøretøj, indrettet.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.