Rasmus Lykke Holding ApS
CVR 39 48 39 63 · Randers NV · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Rasmus Lykke Holding ApS har CVR-nummer 39483963. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Aage Beks Vej 12, 8920 Randers NV. Stiftet: 30. marts 2018. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2025 – 30. juni 2026): bruttofortjeneste 0 kr., årets resultat 62.837 kr., egenkapital 425.144 kr., aktiver i alt 472.708 kr. Soliditetsgraden på 89,9 % er højere end hos 51 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 62.837 kr. er højere end hos 53 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Rasmus Lykke Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Aage Beks Vej 12, 8920 Randers NV
- Kommune
- RANDERS
- rasmus@leatherstudio.dk
- Stiftet
- 30 Mar 2018
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre selskaber
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-10-28
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39483963 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 9845002ECDCBD57N9659
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Aage Beks Vej 12, 8920 Randers NV
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
14,8%
▼ 1,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,14
▼ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
89,9%
▼ 4,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
6,4%
▲ 6,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 0 | 0 | — | — | — |
| Resultat før skat | 62.837 | 47.982 | 21.390 | 78.652 | 204.843 |
| Årets resultat | 62.837 | 59.034 | 21.390 | 78.652 | 204.843 |
| Egenkapital | 425.144 | 362.307 | 303.273 | 281.883 | 203.231 |
| Aktiver i alt | 472.708 | 385.275 | 310.557 | 289.167 | 233.742 |
| Omsætningsaktiver | 54.155 | 29.559 | 2.823 | 3.815 | 28.716 |
| Kortfristet gæld | 47.564 | 22.968 | 7.284 | 7.284 | 30.511 |
| Gæld i alt | 47.564 | 22.968 | 7.284 | 7.284 | 30.511 |
| Soliditetsgrad | 89.9% | 94% | 97.7% | 97.5% | 86.9% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Rasmus Lykke Jakobsen Siden 30 Mar 2018100% Ejer
Ledelse
1-
Rasmus Lykke Jakobsen Siden 30 Mar 2018Direktør
Produktionsenheder
1Rasmus Lykke Holding ApS
P-nr. 1023519735
Aage Beks Vej 12, 8920 Randers NV
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 15.110 DKK | 3.322 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 3.750 DKK | 814 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -204.462 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | -196.071 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Rasmus Lykke Holding ApS (CVR 39483963)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.