Gülizar Holding Aps
CVR 39 49 47 44 · Valby · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Gülizar Holding Aps har CVR-nummer 39494744. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Heldbovej 91, 2. tv, 2500 Valby. Stiftet: 17. april 2018. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2025 – 30. juni 2026): bruttofortjeneste 0 kr., årets resultat 528 kr., egenkapital 44.529 kr., aktiver i alt 44.529 kr. Soliditetsgraden på 100,0 % er højere end hos 92 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 528 kr. er lavere end hos 57 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Gülizar Holding Aps? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Heldbovej 91, 2. tv, 2500 Valby
- Kommune
- KØBENHAVN
- Stiftet
- 17 Apr 2018
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- være et holding selskab
- Tegningsregel
- virksomheden tegnes af direktøren
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2018-04-17
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39494744 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Heldbovej 91, 2. tv, 2500 Valby
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
1,2%
▲ 0,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Soliditetsgrad
100,0%
▲ 0,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
131,6%
▲ 131,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 0 | 0 | — | — | — |
| Resultat før skat | 528 | 228 | -12.984 | 56.757 | — |
| Årets resultat | 528 | 228 | -12.984 | 56.757 | 0 |
| Egenkapital | 44.529 | 44.001 | 43.773 | 56.757 | 0 |
| Aktiver i alt | 44.529 | 44.001 | 46.971 | 56.757 | 0 |
| Omsætningsaktiver | — | 0 | 2.970 | — | — |
| Kortfristet gæld | — | 0 | 3.198 | — | — |
| Gæld i alt | 44.529 | 0 | 3.198 | 56.757 | 0 |
| Soliditetsgrad | 100% | 100% | 93.2% | 100% | — |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Abdullah Okutan Siden 17 Apr 2018100% Ejer
Ledelse
1-
Abdullah Okutan Siden 17 Apr 2018Direktør
Produktionsenheder
1Gülizar Holding Aps
P-nr. 1023531468
Heldbovej 91, 2. tv, 2500 Valby
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 13.513 DKK | 2.970 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | -69.524 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Gülizar Holding Aps (CVR 39494744)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver selskab, holding.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.