O. O. Management ApS
CVR 39 49 84 48 · Skødstrup · Opførelse af bygninger · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Under konkurs
Kort fortalt
O. O. Management ApS har CVR-nummer 39498448. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Opførelse af bygninger (branchekode 410000). Adresse: Kaløvig Bådehavn 129, 8541 Skødstrup. Stiftet: 5. april 2018. Status: under konkurs. Seneste årsrapport (regnskabsår 2023): bruttofortjeneste 27.574 kr., årets resultat 21.428 kr., egenkapital 21.082 kr., aktiver i alt 179.394 kr. Soliditetsgraden på 11,8 % er lavere end hos 68 % af de 2.755 virksomheder i branchen «Opførelse af bygninger», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 21.428 kr. er lavere end hos 53 % af de 2.755 virksomheder i branchen «Opførelse af bygninger», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 77 % fra regnskabsår 2022 til 2023. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som O. O. Management ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Opførelse af bygninger (410000)
- Adresse
- Kaløvig Bådehavn 129, 8541 Skødstrup
- Kommune
- AARHUS
- Stiftet
- 5 Apr 2018
- Kreditstatus
- Konkurs
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- udføre byggerådgivning samt andet dermed beslægtede formål
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2022-06-01
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39498448 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Kaløvig Bådehavn 129, 8541 Skødstrup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
101,6%
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,13
▲ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
11,8%
▲ 12,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
205,0%
▲ 205,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2755 virksomheder i «Opførelse af bygninger»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 27.574 | 121.122 | — | 0 | 0 |
| Resultat før skat | 27.574 | 10.615 | -1.372 | -1.211 | -318.324 |
| Årets resultat | 21.428 | 7.026 | -1.372 | -1.211 | -318.324 |
| Egenkapital | 21.082 | -346 | -7.372 | -6.211 | -5.000 |
| Aktiver i alt | 179.394 | 120.866 | 0 | 0 | 0 |
| Omsætningsaktiver | 179.394 | 120.866 | — | — | 0 |
| Kortfristet gæld | 158.312 | 121.212 | 7.372 | 6.211 | 5.000 |
| Gæld i alt | 158.312 | 121.212 | 7.372 | 6.211 | 5.000 |
| Soliditetsgrad | 11.8% | -0.3% | — | — | — |
| Ansatte (gns.) | 1 | 0 | — | 1 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Jacob Oest Olesen Siden 15 Feb 2021100% Ejer
Produktionsenheder
1O. O. Management ApS
P-nr. 1023535986
Kaløvig Bådehavn 129, 8541 Skødstrup
Opførelse af bygninger (410000)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2023 | 27.939 DKK | 6.138 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 16.312 DKK | 3.586 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 34.966 DKK | 7.678 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: O. O. Management ApS (CVR 39498448)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver byggerådgivning, udføre, opførelse.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms