M. Ruby Holding ApS
CVR 39 50 36 38 · Vedbæk · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
M. Ruby Holding ApS har CVR-nummer 39503638. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Stenvang 10, 2950 Vedbæk. Stiftet: 19. april 2018. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -137 kr., årets resultat -136 kr., egenkapital 309.076 kr., aktiver i alt 309.413 kr. Soliditetsgraden på 99,9 % er højere end hos 89 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -136 kr. er lavere end hos 63 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som M. Ruby Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Stenvang 10, 2950 Vedbæk
- Kommune
- RUDERSDAL
- Stiftet
- 19 Apr 2018
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre selskaber samt andre investeringer
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2018-04-19
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39503638 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Stenvang 10, 2950 Vedbæk
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
0,0%
▼ 4,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
855,08
▼ 80,9
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,9%
▲ 0,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-101,0%
▼ 101,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -137 | 9.859 | -6.253 | 0 | — |
| Resultat før skat | -141 | 15.536 | 94.763 | 159.199 | 37.137 |
| Årets resultat | -136 | 12.959 | 95.915 | 160.316 | 37.137 |
| Egenkapital | 309.076 | 309.212 | 346.253 | 309.238 | 148.922 |
| Aktiver i alt | 309.413 | 309.520 | 356.221 | 312.988 | 152.672 |
| Omsætningsaktiver | 288.163 | 288.270 | 313.721 | 270.488 | 110.172 |
| Kortfristet gæld | 337 | 308 | 9.968 | 3.750 | 3.750 |
| Gæld i alt | 337 | 308 | 9.968 | 3.750 | 3.750 |
| Soliditetsgrad | 99.9% | 99.9% | 97.2% | 98.8% | 97.5% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Maria Ruby Siden 19 Apr 2018100% Ejer
Ledelse
1-
Maria Ruby Siden 19 Apr 2018Direktør
Produktionsenheder
1M. Ruby Holding ApS
P-nr. 1023542222
Stenvang 10, 2950 Vedbæk
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.473 DKK | 308 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -5.236 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -801 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -59 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: M. Ruby Holding ApS (CVR 39503638)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.