Mfa ApS
CVR 39 50 50 37 · Skagen · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Mfa ApS har CVR-nummer 39505037. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Eratosvej 32, 9990 Skagen. Stiftet: 21. april 2018. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. maj 2024 – 30. april 2025): bruttofortjeneste 0 kr., årets resultat 0 kr., egenkapital 119.000 kr., aktiver i alt 220.000 kr. Soliditetsgraden på 54,1 % er lavere end hos 73 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 0 kr. er lavere end hos 62 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Mfa ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Eratosvej 32, 9990 Skagen
- Kommune
- FREDERIKSHAVN
- Stiftet
- 21 Apr 2018
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- investering i aktier og anparter
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-10-07
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39505037 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Eratosvej 32, 9990 Skagen
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
0,0%
▲ 0,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,98
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
54,1%
▲ 0,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 0 | 0 | -1.000 | — | — |
| Resultat før skat | 0 | 0 | 79.000 | — | — |
| Årets resultat | 0 | 0 | 79.000 | 0 | — |
| Egenkapital | 119.000 | 119.000 | 119.000 | 40.000 | 1 |
| Aktiver i alt | 220.000 | 220.000 | 120.000 | 40.000 | 1 |
| Omsætningsaktiver | 200.000 | 200.000 | 100.000 | — | — |
| Kortfristet gæld | 101.000 | 101.000 | 1.000 | — | — |
| Gæld i alt | 101.000 | 101.000 | 1.000 | 40.000 | 1 |
| Soliditetsgrad | 54.1% | 54.1% | 99.2% | 100% | 100% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Morten Frøstrup Andersen Siden 21 Apr 2018100% Ejer
Ledelse
1-
Morten Frøstrup Andersen Siden 21 Apr 2018Adm. dir.
Produktionsenheder
1Mfa ApS
P-nr. 1023543784
Eratosvej 32, 9990 Skagen
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -1.000 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 6.057 DKK | 1.320 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 17.436 DKK | 3.828 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 3.299 DKK | 704 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Mfa ApS (CVR 39505037)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.