D-M Construction ApS
CVR 39 54 20 99 · Gadstrup · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
D-M Construction ApS har CVR-nummer 39542099. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (branchekode 433200). Adresse: Hastrup Bygade 5, 4621 Gadstrup. Stiftet: 3. maj 2018. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 63.760 kr., årets resultat 13.366 kr., egenkapital -15.438 kr., aktiver i alt 202.612 kr. Soliditetsgraden på -7,6 % er lavere end hos 86 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 13.366 kr. er lavere end hos 61 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 70 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som D-M Construction ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
- Adresse
- Hastrup Bygade 5, 4621 Gadstrup
- Kommune
- ROSKILDE
- Antal ansatte
- 1
- Stiftet
- 3 May 2018
- Selskabskapital
- 40.001 DKK
- Formål
- handel og service
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-09-30
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39542099 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Hastrup Bygade 5, 4621 Gadstrup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,21
▼ 0,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-7,6%
▲ 2,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-90,4%
▼ 90,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
6597 virksomheder i «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | 986.229 | — | — |
| Bruttoresultat | 63.760 | 214.678 | 283.717 | 535.142 | 850.091 |
| Resultat før skat | 13.366 | 139.599 | -24.121 | -330.360 | 270.418 |
| Årets resultat | 13.366 | 139.599 | -24.121 | -330.360 | 238.862 |
| Egenkapital | -15.438 | -28.733 | -168.348 | -144.263 | 242.577 |
| Aktiver i alt | 202.612 | 275.014 | 167.061 | 286.951 | 532.737 |
| Omsætningsaktiver | 44.839 | 134.872 | 45.141 | 177.231 | 445.393 |
| Kortfristet gæld | 218.050 | 255.157 | 335.409 | 431.214 | 290.160 |
| Gæld i alt | 218.050 | 255.157 | 335.409 | 431.214 | 290.160 |
| Soliditetsgrad | -7.6% | -10.4% | -100.8% | -50.3% | 45.5% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Deividas Meiliunas Siden 3 May 2018100% Ejer
Ledelse
1-
Deividas Meiliunas Siden 3 May 2018Adm. dir.
Produktionsenheder
1D-M Construction ApS
P-nr. 1023585991
Hastrup Bygade 5, 4621 Gadstrup
Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -23.741 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -322.185 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 163.489 DKK | 35.948 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -35.065 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: D-M Construction ApS (CVR 39542099)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.