Remisen Holding ApS
CVR 39 54 83 99 · Næstved · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Remisen Holding ApS har CVR-nummer 39548399. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Apotekerstræde 4A, 1., 4700 Næstved. Stiftet: 7. maj 2018. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. august 2024 – 31. juli 2025): bruttofortjeneste -6.312 kr., årets resultat -13.319 kr., egenkapital -344 kr., aktiver i alt 53.282 kr. Soliditetsgraden på -0,6 % er lavere end hos 90 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -13.319 kr. er lavere end hos 77 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Remisen Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Apotekerstræde 4A, 1., 4700 Næstved
- Kommune
- NÆSTVED
- Telefon
- 21850800
- info@remisen.net
- Hjemmeside
- remisen.net
- Stiftet
- 7 May 2018
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- besiddelse af kapitalandele i andre selskaber samt andet hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-11-11
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39548399 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Apotekerstræde 4A, 1., 4700 Næstved
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,17
▲ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-0,6%
▼ 26,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
79,0%
▲ 79,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -6.312 | -6.000 | -5.688 | -4.719 | -10.531 |
| Resultat før skat | -13.319 | -63.522 | -10.676 | -37.199 | 42.312 |
| Årets resultat | -13.319 | -63.522 | -8.145 | -37.199 | 44.629 |
| Egenkapital | -344 | 12.975 | 76.497 | 84.642 | 121.841 |
| Aktiver i alt | 53.282 | 50.965 | 111.316 | 105.022 | 140.678 |
| Omsætningsaktiver | 8.994 | 3.994 | 9.531 | 0 | 4.144 |
| Kortfristet gæld | 53.626 | 37.990 | 34.819 | 20.380 | 18.837 |
| Gæld i alt | 53.626 | 37.990 | 34.819 | 20.380 | 18.837 |
| Soliditetsgrad | -0.6% | 25.5% | 68.7% | 80.6% | 86.6% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Jakob Spodsberg Siden 19 Jun 202050% Ejer
-
Jacob de la Porte Hagen Britze Siden 19 Jun 202050% Ejer
Ledelse
1-
Jakob Spodsberg Siden 7 May 2018Adm. dir.
Produktionsenheder
1Remisen Holding ApS
P-nr. 1023593072
Apotekerstræde 4A, 1., 4700 Næstved
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -35.260 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 33.723 DKK | 7.414 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -35.391 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 68.958 DKK | 15.158 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 85.144 DKK | 18.722 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Remisen Holding ApS (CVR 39548399)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver besiddelse.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.