Yolo Group ApS
CVR 39 62 85 38 · Taastrup · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Under konkurs
Kort fortalt
Yolo Group ApS har CVR-nummer 39628538. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Jernbane Alle 37, 2630 Taastrup. Stiftet: 7. juni 2018. Status: under konkurs. Seneste årsrapport (regnskabsår 2024): bruttofortjeneste -4.090 kr., årets resultat -4.442 kr., egenkapital 19.789 kr., aktiver i alt 43.093 kr. Soliditetsgraden på 45,9 % er lavere end hos 76 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -4.442 kr. er lavere end hos 69 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Yolo Group ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Jernbane Alle 37, 2630 Taastrup
- Kommune
- Høje-Taastrup
- Stiftet
- 7 Jun 2018
- Kreditstatus
- Konkurs
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- investering i aktier og anparter
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-05-10
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39628538 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Jernbane Alle 37, 2630 Taastrup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-44,0%
▼ 21,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,11
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
37,5%
▼ 8,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-60,0%
▼ 60,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2024 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | 0 | — |
| Bruttoresultat | -4.090 | -7.690 | -4.888 | -1.798 | -5.006 |
| Resultat før skat | -4.442 | -8.085 | -5.033 | -1.799 | -5.015 |
| Årets resultat | -4.442 | -7.108 | -5.033 | -1.799 | -6.628 |
| Egenkapital | 19.789 | 16.146 | 23.254 | 25.854 | 27.653 |
| Aktiver i alt | 43.093 | 43.093 | 42.106 | 40.086 | 40.635 |
| Omsætningsaktiver | 3.093 | 3.093 | 2.106 | 86 | 635 |
| Kortfristet gæld | 23.304 | 26.947 | 18.852 | 14.232 | 12.982 |
| Gæld i alt | 23.304 | 26.947 | 18.852 | 14.232 | 12.982 |
| Soliditetsgrad | 45.9% | 37.5% | 55.2% | 64.5% | 68.1% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Torben Evald Hansen Siden 7 Jun 2018100% Ejer
Produktionsenheder
1Yolo Group ApS
P-nr. 1023684345
Jernbane Alle 37, 2630 Taastrup
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -4.155 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -55.324 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -1.799 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -394.589 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | -40.476 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Yolo Group ApS (CVR 39628538)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringshistorik
-
Status ændret
17 Oct 2026UNDERTVANGSOPLØSNING → UNDERKONKURS
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms