High Precision systems ApS
CVR 39 64 35 37 · København NV · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
High Precision systems ApS har CVR-nummer 39643537. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Bygmestervej 1A, 1. th, 2400 København NV. Stiftet: 15. juni 2018. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): omsætning 0 kr., bruttofortjeneste -1.188 kr., årets resultat -1.188 kr., egenkapital -9.705 kr., aktiver i alt 40.000 kr. Soliditetsgraden på -24,3 % er lavere end hos 93 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -1.188 kr. er lavere end hos 64 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som High Precision systems ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Bygmestervej 1A, 1. th, 2400 København NV
- Kommune
- KØBENHAVN
- Antal ansatte
- 1
- Telefon
- 22373509
- niels@kbdahl.dk
- Stiftet
- 15 Jun 2018
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele og foretage investeringer samt enhver aktivitet, der står i forbindelse hermed
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af den samlede direktion
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2025-07-02
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39643537 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Bygmestervej 1A, 1. th, 2400 København NV
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Soliditetsgrad
-24,3%
▼ 4,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
62,7%
▲ 62,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | 0 | 0 | 66.980 | 86.375 | — |
| Bruttoresultat | -1.188 | -3.189 | 39.347 | 52.615 | 54.289 |
| Resultat før skat | -1.188 | -3.189 | 35.267 | 46.067 | 7.535 |
| Årets resultat | -1.188 | -3.189 | 35.267 | 46.067 | 7.535 |
| Egenkapital | -9.705 | -8.311 | -5.122 | -45.008 | -91.074 |
| Aktiver i alt | 40.000 | 41.306 | 42.494 | 106.395 | 29.162 |
| Omsætningsaktiver | 0 | 1.306 | 2.494 | 106.395 | 29.162 |
| Kortfristet gæld | 89 | — | 0 | 18.787 | 328 |
| Gæld i alt | 49.705 | 49.617 | 47.616 | 151.403 | 120.236 |
| Soliditetsgrad | -24.3% | -20.1% | -12.1% | -42.3% | -312.3% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Niels Kragh Blume Dahl Siden 15 Jun 2018100% Ejer
Ledelse
1-
Niels Kragh Blume Dahl Siden 15 Jun 2018Direktør
Produktionsenheder
1High Precision systems ApS
P-nr. 1023703005
Bygmestervej 1A, 1. th, 2400 København NV
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -3.189 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -21.570 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: High Precision systems ApS (CVR 39643537)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver aktivitet, står, foretage.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.