Zaha Holding ApS
CVR 39 65 49 89 · Taastrup · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Zaha Holding ApS har CVR-nummer 39654989. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Saven C 2, st. 4, 2630 Taastrup. Stiftet: 8. juni 2018. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -2.758 kr., årets resultat 27.372 kr., egenkapital 33.912 kr., aktiver i alt 291.024 kr. Soliditetsgraden på 11,7 % er lavere end hos 85 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 27.372 kr. er lavere end hos 52 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Zaha Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Saven C 2, st. 4, 2630 Taastrup
- Kommune
- Høje-Taastrup
- Stiftet
- 8 Jun 2018
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- som holdingselskab og hermed tilknyttede aktiviteter
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af en direktør alene
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2025-01-05
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39654989 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 984500C68037049EFF47
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Saven C 2, st. 4, 2630 Taastrup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
80,7%
▲ 263,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,40
▲ 0,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
11,7%
▲ 7,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
329,0%
▲ 329,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -2.758 | -1.641 | — | — | -390 |
| Resultat før skat | 27.372 | -11.952 | -4.867 | -2.229 | -11.742 |
| Årets resultat | 27.372 | -11.952 | -4.867 | -2.229 | -11.742 |
| Egenkapital | 33.912 | 6.540 | 18.492 | 23.359 | 25.588 |
| Aktiver i alt | 291.024 | 145.896 | 131.642 | 136.509 | 138.738 |
| Omsætningsaktiver | 102.335 | 12.763 | 14.404 | 15.493 | 15.493 |
| Kortfristet gæld | 257.112 | 139.356 | 113.150 | 113.150 | 113.150 |
| Gæld i alt | 257.112 | 139.356 | 113.150 | 113.150 | 113.150 |
| Soliditetsgrad | 11.7% | 4.5% | 14% | 17.1% | 18.4% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Muqadas Rasheed Siden 5 Jan 2025100% Ejer
Ledelse
1-
Muqadas Rasheed Siden 5 Jan 2025Adm. dir.
Produktionsenheder
1Zaha Holding ApS
P-nr. 1023716921
Saven C 2, st. 4, 2630 Taastrup
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -4.867 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -2.229 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -11.742 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -1.182 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | -2.427 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Zaha Holding ApS (CVR 39654989)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver tilknyttede.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.