LMAI ApS
CVR 39 67 93 37 · Virum · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
LMAI ApS har CVR-nummer 39679337. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Furesøvej 141, 2830 Virum. Stiftet: 26. juni 2018. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): årets resultat 48.318 kr., egenkapital -43.227 kr., aktiver i alt 239.992 kr. Soliditetsgraden på -18,0 % er lavere end hos 93 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 48.318 kr. er højere end hos 51 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som LMAI ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Furesøvej 141, 2830 Virum
- Kommune
- LYNGBY-TAARBÆK
- lmai@mail.dk
- Stiftet
- 26 Jun 2018
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- eje anparter i andre selskaber og hermed forbundet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2018-06-26
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39679337 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Furesøvej 141, 2830 Virum
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,14
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-18,0%
▲ 36,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
105,1%
▲ 105,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | — | 0 | -6.875 | -6.875 |
| Resultat før skat | 48.318 | -939.230 | -345.509 | -257.829 | 484.929 |
| Årets resultat | 48.318 | -939.230 | -345.509 | -257.829 | 490.231 |
| Egenkapital | -43.227 | -91.545 | 847.685 | 1.240.094 | 1.497.923 |
| Aktiver i alt | 239.992 | 168.021 | 1.167.812 | 1.675.031 | 1.949.317 |
| Omsætningsaktiver | 39.224 | 26.511 | 95.701 | 270.000 | 311.236 |
| Kortfristet gæld | 283.219 | 259.566 | 320.127 | 434.937 | 451.394 |
| Gæld i alt | 283.219 | 259.566 | 320.127 | 434.937 | 451.394 |
| Soliditetsgrad | -18% | -54.5% | 72.6% | 74% | 76.8% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Lasse Helge Mai Siden 26 Jun 2018100% Ejer
Ledelse
1-
Lasse Helge Mai Siden 26 Jun 2018Direktør
Produktionsenheder
1LMAI ApS
P-nr. 1023744836
Furesøvej 141, 2830 Virum
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -968.590 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -483.335 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -242.549 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 699.778 DKK | 153.934 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 34.534 DKK | 7.590 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: LMAI ApS (CVR 39679337)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.