Lars Munk Jensen Holding ApS
CVR 39 69 23 41 · Grevinge · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Lars Munk Jensen Holding ApS har CVR-nummer 39692341. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Færgevej 4, 4571 Grevinge. Stiftet: 2. juli 2018. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2025 – 30. juni 2026): bruttofortjeneste -20.067 kr., årets resultat 687.331 kr., egenkapital 5.415.494 kr., aktiver i alt 5.421.744 kr. Soliditetsgraden på 99,9 % er højere end hos 89 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 687.331 kr. er højere end hos 78 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Lars Munk Jensen Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Færgevej 4, 4571 Grevinge
- Kommune
- ODSHERRED
- Stiftet
- 2 Jul 2018
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- investering i aktier og anparter
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2018-07-02
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39692341 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- ✓ Kan modtage e-fakturaer
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Færgevej 4, 4571 Grevinge
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
12,7%
▼ 9,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
253,65
▲ 126,8
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,9%
▲ 0,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-36,1%
▼ 36,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -20.067 | -15.413 | -12.065 | -8.764 | -6.250 |
| Resultat før skat | 687.331 | 1.075.614 | 316.030 | 215.520 | 1.801.631 |
| Årets resultat | 687.331 | 1.075.614 | 316.030 | 215.520 | 1.769.792 |
| Egenkapital | 5.415.494 | 4.795.663 | 3.781.049 | 3.523.919 | 3.895.599 |
| Aktiver i alt | 5.421.744 | 4.801.913 | 3.787.299 | 3.530.169 | 5.861.849 |
| Omsætningsaktiver | 1.585.315 | 792.882 | 429.295 | 57.760 | 614.915 |
| Kortfristet gæld | 6.250 | 6.250 | 6.250 | 6.250 | 466.250 |
| Gæld i alt | 6.250 | 6.250 | 6.250 | 6.250 | 1.966.250 |
| Soliditetsgrad | 99.9% | 99.9% | 99.8% | 99.8% | 66.5% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Lars Munk Jensen Siden 2 Jul 2018100% Ejer
Ledelse
1-
Lars Munk Jensen Siden 2 Jul 2018Adm. dir.
Produktionsenheder
1Lars Munk Jensen Holding ApS
P-nr. 1023757970
Færgevej 4, 4571 Grevinge
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -9.565 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -9.955 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -78.812 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -44.789 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -92.928 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Lars Munk Jensen Holding ApS (CVR 39692341)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.