Van ApS
CVR 39 69 40 85 · Glostrup · Skønhedspleje og anden skønhedsbehandling · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Van ApS har CVR-nummer 39694085. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Skønhedspleje og anden skønhedsbehandling (branchekode 962200). Adresse: Hovedvejen 91, st., 2600 Glostrup. Stiftet: 2. juli 2018. Status: aktiv. Antal ansatte: 5. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 2.218.160 kr., årets resultat 315.964 kr., egenkapital 450.420 kr., aktiver i alt 967.890 kr. Soliditetsgraden på 46,5 % er højere end hos 69 % af de 723 virksomheder i branchen «Skønhedspleje og anden skønhedsbehandling», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 315.964 kr. er højere end hos 91 % af de 723 virksomheder i branchen «Skønhedspleje og anden skønhedsbehandling», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 22 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Van ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Skønhedspleje og anden skønhedsbehandling (962200)
- Adresse
- Hovedvejen 91, st., 2600 Glostrup
- Kommune
- GLOSTRUP
- Antal ansatte
- 5
- Telefon
- 97888888
- info@orkidebeauty.dk
- Hjemmeside
- www.orkidebeauty.dk
- Stiftet
- 2 Jul 2018
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- negle og beauty salon
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af en direktør alene
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-09-07
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39694085 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Hovedvejen 91, st., 2600 Glostrup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
70,1%
▼ 241,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,63
▲ 0,6
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
46,5%
▲ 26,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-24,5%
▼ 24,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
723 virksomheder i «Skønhedspleje og anden skønhedsbehandling»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 2.218.160 | 1.810.877 | 1.417.858 | 1.323.579 | 1.382.488 |
| Resultat før skat | 408.738 | 432.923 | -14.969 | -87.031 | 3.981 |
| Årets resultat | 315.964 | 418.447 | -12.512 | -68.237 | 3.035 |
| Egenkapital | 450.420 | 134.455 | -281.535 | -269.023 | -200.786 |
| Aktiver i alt | 967.890 | 676.693 | 331.662 | 391.342 | 711.141 |
| Omsætningsaktiver | 841.832 | 576.795 | 235.619 | 268.632 | 548.431 |
| Kortfristet gæld | 517.470 | 542.238 | 613.197 | 660.365 | 911.927 |
| Gæld i alt | 517.470 | 542.238 | 613.197 | 660.365 | 911.927 |
| Soliditetsgrad | 46.5% | 19.9% | -84.9% | -68.7% | -28.2% |
| Ansatte (gns.) | 5 | 4 | 4 | 4 | 4 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Thi Le Pham Siden 1 Jan 2024100% Ejer
Ledelse
1-
Linh Xuan Thi Dinh Siden 1 Jul 2024Direktør
Produktionsenheder
1Van ApS
P-nr. 1023759744
Hovedvejen 91, st., 2600 Glostrup
Skønhedspleje og anden skønhedsbehandling (962200)
👥 5 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 65.803 DKK | 14.476 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -13.074 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -73.997 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -96.684 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Van ApS (CVR 39694085)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver negle, salon, beauty.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.