K, Hermansen Holding ApS
CVR 39 70 52 65 · Herning · Finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
K, Hermansen Holding ApS har CVR-nummer 39705265. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Finansielle holdingselskaber (branchekode 642110). Adresse: Hammerum Hovedgade 5, st., 7400 Herning. Stiftet: 27. juni 2018. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): omsætning 0 kr., bruttofortjeneste -10.200 kr., årets resultat 88.581 kr., egenkapital 769.576 kr., aktiver i alt 791.870 kr. Soliditetsgraden på 97,2 % er højere end hos 64 % af de 5.779 virksomheder i branchen «Finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 88.581 kr. er højere end hos 51 % af de 5.779 virksomheder i branchen «Finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som K, Hermansen Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Finansielle holdingselskaber (642110)
- Adresse
- Hammerum Hovedgade 5, st., 7400 Herning
- Kommune
- HERNING
- Stiftet
- 27 Jun 2018
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje aktier eller anparter i andre selskaber samt forestå de i forbindelse hermed knyttede aktiviteter
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af den samlede direktion
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-03-18
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39705265 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Hammerum Hovedgade 5, st., 7400 Herning
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
11,5%
▼ 10,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
11,94
▼ 9,8
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
97,2%
▼ 1,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-54,3%
▼ 54,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
5779 virksomheder i «Finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bruttoresultat | -10.200 | -8.100 | -7.500 | -22.431 | -6.125 |
| Resultat før skat | 88.581 | 193.873 | 286.102 | 565.159 | 16.660 |
| Årets resultat | 88.581 | 193.873 | 286.102 | 565.159 | 16.660 |
| Egenkapital | 769.576 | 880.995 | 787.122 | 651.020 | 45.861 |
| Aktiver i alt | 791.870 | 893.664 | 800.365 | 691.515 | 63.925 |
| Omsætningsaktiver | 266.224 | 274.799 | 142.968 | 87.800 | — |
| Kortfristet gæld | 22.294 | 12.669 | 13.243 | 40.495 | 18.064 |
| Gæld i alt | 22.294 | 12.669 | 13.243 | 40.495 | 18.064 |
| Soliditetsgrad | 97.2% | 98.6% | 98.3% | 94.1% | 71.7% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Kasper Kofod Vejlin Hermansen Siden 1 Jul 2018100% Ejer
Ledelse
1-
Kasper Kofod Vejlin Hermansen Siden 18 Mar 2022Direktør
Produktionsenheder
1K, Hermansen Holding ApS
P-nr. 1023772996
Hammerum Hovedgade 5, st., 7400 Herning
Finansielle holdingselskaber (642110)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -7.573 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -7.502 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -22.631 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -6.125 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -5.750 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: K, Hermansen Holding ApS (CVR 39705265)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver knyttede, forestå.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.