PM Seindal Holding ApS
CVR 39 72 78 89 · Helsinge · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
PM Seindal Holding ApS har CVR-nummer 39727889. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Valbyvej 57, 3200 Helsinge. Stiftet: 1. juli 2018. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -12.251 kr., årets resultat 105.157 kr., egenkapital 113.667 kr., aktiver i alt 259.540 kr. Soliditetsgraden på 43,8 % er lavere end hos 76 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 105.157 kr. er højere end hos 57 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som PM Seindal Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Valbyvej 57, 3200 Helsinge
- Kommune
- GRIBSKOV
- Stiftet
- 1 Jul 2018
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- eje aktier og anparter
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2018-07-01
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39727889 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Valbyvej 57, 3200 Helsinge
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
92,5%
▲ 868,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,43
▲ 0,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
43,8%
▲ 34,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
259,2%
▲ 259,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -12.251 | -9.100 | -6.877 | -7.500 | -8.127 |
| Resultat før skat | 99.250 | -66.064 | 88.486 | 131.364 | -90.800 |
| Årets resultat | 105.157 | -66.064 | 90.706 | 134.751 | -90.651 |
| Egenkapital | 113.667 | 8.509 | 174.573 | 201.667 | 66.916 |
| Aktiver i alt | 259.540 | 88.612 | 231.161 | 201.667 | 95.550 |
| Omsætningsaktiver | 208.216 | 88.612 | 176.362 | 142.803 | 95.550 |
| Kortfristet gæld | 145.874 | 80.103 | 56.588 | 0 | 28.634 |
| Gæld i alt | 145.874 | 80.103 | 56.588 | 0 | 28.634 |
| Soliditetsgrad | 43.8% | 9.6% | 75.5% | 100% | 70% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Pernille Seindal Siden 1 Jul 201850% Ejer
-
Morten Lars Seindal Siden 1 Jul 201850% Ejer
Ledelse
2-
Pernille Seindal Siden 1 Jul 2018Direktør
-
Morten Lars Seindal Siden 1 Jul 2018Direktør
Produktionsenheder
1PM Seindal Holding ApS
P-nr. 1023799452
Valbyvej 57, 3200 Helsinge
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -62.407 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 215.226 DKK | 47.344 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -7.500 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -139.397 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 114.411 DKK | 25.168 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: PM Seindal Holding ApS (CVR 39727889)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.