Smakken 64 ApS
CVR 39 75 37 23 · Esbjerg V · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Smakken 64 ApS har CVR-nummer 39753723. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Myrtueparken 2, 6710 Esbjerg V. Stiftet: 28. juni 2018. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2025 – 30. juni 2026): bruttofortjeneste -5.233 kr., årets resultat 21.603 kr., egenkapital 194.884 kr., aktiver i alt 217.241 kr. Soliditetsgraden på 89,7 % er højere end hos 51 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 21.603 kr. er lavere end hos 53 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Smakken 64 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Myrtueparken 2, 6710 Esbjerg V
- Kommune
- ESBJERG
- Stiftet
- 28 Jun 2018
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- eje aktier og anparter
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2018-06-28
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39753723 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 894500DBMN49HRCVPQ81
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Myrtueparken 2, 6710 Esbjerg V
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
11,1%
▲ 10,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
12,40
▼ 7,7
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
89,7%
▼ 5,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
1.707,8%
▲ 1.707,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -5.233 | -5.786 | -5.384 | -5.887 | -6.245 |
| Resultat før skat | 26.443 | 1.195 | 24.152 | 10.938 | -33.888 |
| Årets resultat | 21.603 | 1.195 | 24.073 | 10.718 | -34.262 |
| Egenkapital | 194.884 | 252.681 | 251.486 | 227.413 | 216.695 |
| Aktiver i alt | 217.241 | 265.875 | 260.572 | 236.499 | 225.782 |
| Omsætningsaktiver | 217.241 | 265.875 | 260.572 | 236.499 | — |
| Kortfristet gæld | 17.517 | 13.194 | 9.086 | 9.086 | 9.087 |
| Gæld i alt | 22.357 | 13.194 | 9.086 | 9.086 | 9.087 |
| Soliditetsgrad | 89.7% | 95% | 96.5% | 96.2% | 96% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Per Madsen Siden 28 Jun 2018100% Ejer
Ledelse
1-
Per Madsen Siden 28 Jun 2018Adm. dir.
Produktionsenheder
1Smakken 64 ApS
P-nr. 1023830325
Myrtueparken 2, 6710 Esbjerg V
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 1.004 DKK | 69 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 1.768 DKK | 109 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -3.026 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Smakken 64 ApS (CVR 39753723)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.