Panta Rhei Holding ApS
CVR 39 78 86 67 · Malling · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Panta Rhei Holding ApS har CVR-nummer 39788667. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Ajstrupvej 11, st., 8340 Malling. Stiftet: 2. august 2018. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -22.180 kr., årets resultat -29.366 kr., egenkapital 59.296 kr., aktiver i alt 98.734 kr. Soliditetsgraden på 60,1 % er lavere end hos 71 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -29.366 kr. er lavere end hos 82 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Panta Rhei Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Ajstrupvej 11, st., 8340 Malling
- Kommune
- AARHUS
- Stiftet
- 2 Aug 2018
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje aktier og anparter
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-10-12
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39788667 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Ajstrupvej 11, st., 8340 Malling
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-49,5%
▼ 107,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,08
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
60,1%
▼ 18,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-156,9%
▼ 156,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -22.180 | — | — | — | — |
| Resultat før skat | -31.206 | 47.890 | 5.055 | -17.490 | -693 |
| Årets resultat | -29.366 | 51.621 | 7.574 | -16.741 | 437 |
| Egenkapital | 59.296 | 88.661 | 37.041 | 29.467 | 46.208 |
| Aktiver i alt | 98.734 | 113.268 | 63.442 | 44.596 | 57.595 |
| Omsætningsaktiver | 2.976 | 1.431 | 6.283 | 1.879 | 1.140 |
| Kortfristet gæld | 39.438 | 24.607 | 26.401 | 15.129 | 11.387 |
| Gæld i alt | 98.734 | 24.607 | 26.401 | 15.129 | 11.387 |
| Soliditetsgrad | 60.1% | 78.3% | 58.4% | 66.1% | 80.2% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Erich Kruse Siden 2 Aug 201850% Ejer
Ledelse
1-
Erich Kruse Siden 2 Aug 2018Direktør
Produktionsenheder
1Panta Rhei Holding ApS
P-nr. 1023869892
Ajstrupvej 11, st., 8340 Malling
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -5.002 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 7.438 DKK | 1.628 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -17.139 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -14.669 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 8.494 DKK | 1.848 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Panta Rhei Holding ApS (CVR 39788667)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.