Kandler Holding ApS
CVR 39 82 04 39 · København K · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Kandler Holding ApS har CVR-nummer 39820439. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Kronprinsessegade 80, 1306 København K. Stiftet: 3. august 2018. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -21.027 kr., årets resultat 143 kr., egenkapital 868.649 kr., aktiver i alt 886.529 kr. Soliditetsgraden på 98,0 % er højere end hos 70 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 143 kr. er lavere end hos 58 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Kandler Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Kronprinsessegade 80, 1306 København K
- Kommune
- KØBENHAVN
- Stiftet
- 3 Aug 2018
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- investere i værdipapirer og unoterede kapitalandele samt fungere som holdingvirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2018-08-03
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39820439 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Kronprinsessegade 80, 1306 København K
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
0,0%
▲ 34,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
39,08
▼ 2,7
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
98,0%
▼ 0,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
100,0%
▲ 100,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -21.027 | -24.679 | -42.980 | 721.319 | 414.981 |
| Resultat før skat | 143 | -295.045 | 196.057 | 721.263 | 284.734 |
| Årets resultat | 143 | -298.061 | 171.961 | 562.005 | 225.664 |
| Egenkapital | 868.649 | 868.506 | 1.766.567 | 1.712.406 | 1.264.801 |
| Aktiver i alt | 886.529 | 885.212 | 1.780.257 | 1.899.384 | 8.883.729 |
| Omsætningsaktiver | 698.839 | 697.522 | 1.285.867 | 1.424.594 | 8.544.029 |
| Kortfristet gæld | 17.880 | 16.706 | 13.690 | 186.978 | 7.618.928 |
| Gæld i alt | 17.880 | 16.706 | 13.690 | 186.978 | 7.618.928 |
| Soliditetsgrad | 98% | 98.1% | 99.2% | 90.2% | 14.2% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Ronnie Kandler Siden 3 Aug 2018100% Ejer
Ledelse
2-
Ronnie Kandler Siden 3 Aug 2018Direktør
-
Sofie Kandler Siden 27 Jan 2021Direktør
Produktionsenheder
1Kandler Holding ApS
P-nr. 1023906984
Kronprinsessegade 80, 1306 København K
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 13.709 DKK | 3.014 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 19.731 DKK | 4.334 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 723.925 DKK | 159.258 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 268.537 DKK | 59.070 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -17.513 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Kandler Holding ApS (CVR 39820439)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver holdingvirksomhed, unoterede, investere.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.