Quest Holding ApS
CVR 39 87 02 82 · Vallensbæk Strand · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Quest Holding ApS har CVR-nummer 39870282. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Lyngvej 9, 2665 Vallensbæk Strand. Stiftet: 18. september 2018. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -2.500 kr., årets resultat 119.246 kr., egenkapital 224.682 kr., aktiver i alt 236.682 kr. Soliditetsgraden på 94,9 % er højere end hos 60 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 119.246 kr. er højere end hos 58 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Quest Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Lyngvej 9, 2665 Vallensbæk Strand
- Kommune
- VALLENSBÆK
- Stiftet
- 18 Sep 2018
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- holdingvirksomhed og anden beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af en direktør
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2018-09-18
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39870282 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Lyngvej 9, 2665 Vallensbæk Strand
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
53,1%
▲ 15,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
8,72
▼ 4,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
94,9%
▲ 2,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
81,1%
▲ 81,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -2.500 | — | — | 0 | 0 |
| Resultat før skat | 119.226 | 67.240 | -3.354.250 | 2.443 | 3.140 |
| Årets resultat | 119.246 | 65.856 | -3.355.027 | 1.900 | 2.449 |
| Egenkapital | 224.682 | 172.936 | -3.359.580 | 54.347 | 52.447 |
| Aktiver i alt | 236.682 | 186.324 | 107.860 | 3.522.275 | 153.138 |
| Omsætningsaktiver | 104.682 | 174.324 | 107.860 | 105.608 | 103.138 |
| Kortfristet gæld | 12.000 | 13.388 | 3.467.440 | 3.467.928 | 100.691 |
| Gæld i alt | 12.000 | 13.388 | 3.467.440 | 3.467.928 | 100.691 |
| Soliditetsgrad | 94.9% | 92.8% | -3114.8% | 1.5% | 34.2% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Casper Hansen Siden 19 Sep 2018100% Ejer
Ledelse
1-
Ole Rasmussen Siden 18 Sep 2018Direktør
Produktionsenheder
1Quest Holding ApS
P-nr. 1023964283
Lyngvej 9, 2665 Vallensbæk Strand
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 6.289 DKK | 1.364 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 3.530 DKK | 770 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 2.470 DKK | 528 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 3.138 DKK | 682 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -2 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Quest Holding ApS (CVR 39870282)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver holdingvirksomhed.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.