Fleur-de-lis ApS
CVR 39 89 67 45 · Vedbæk · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Fleur-de-lis ApS har CVR-nummer 39896745. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Vedbæk Strandvej 333C, 2950 Vedbæk. Stiftet: 26. september 2018. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -29.411 kr., årets resultat 1.731.557 kr., egenkapital 25.748.182 kr., aktiver i alt 26.019.273 kr. Soliditetsgraden på 99,0 % er højere end hos 77 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.731.557 kr. er højere end hos 88 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Fleur-de-lis ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Vedbæk Strandvej 333C, 2950 Vedbæk
- Kommune
- RUDERSDAL
- Stiftet
- 26 Sep 2018
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- besiddelse af kapitalandele samt dermed beslægtede aktiviteter
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2018-09-26
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39896745 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 9845003FEK46BH551573
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Vedbæk Strandvej 333C, 2950 Vedbæk
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
6,7%
▲ 1,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
82,90
▼ 136,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,0%
▼ 0,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
37,7%
▲ 37,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -29.411 | -73.781 | -23.190 | -18.775 | -18.883 |
| Resultat før skat | 1.982.863 | 1.257.542 | 465.719 | -2.562.909 | 1.695.216 |
| Årets resultat | 1.731.557 | 1.257.542 | 465.918 | -2.577.270 | 1.361.234 |
| Egenkapital | 25.748.182 | 24.151.625 | 23.016.082 | 22.667.964 | 25.245.234 |
| Aktiver i alt | 26.019.273 | 24.246.403 | 23.102.150 | 22.752.046 | 25.656.706 |
| Omsætningsaktiver | 22.473.359 | 20.742.868 | 19.786.263 | 22.752.046 | 25.656.706 |
| Kortfristet gæld | 271.091 | 94.778 | 86.068 | 84.082 | 411.472 |
| Gæld i alt | 271.091 | 94.778 | 86.068 | 84.082 | 411.472 |
| Soliditetsgrad | 99% | 99.6% | 99.6% | 99.6% | 98.4% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
3-
Søren Flemming Larsen Siden 26 Sep 201866,67% Ejer
-
Mathilde Reemando Rosa Siden 26 Sep 201810% Ejer
-
Frederikke Reemando Rosa Siden 26 Sep 201810% Ejer
Ledelse
1-
Søren Flemming Larsen Siden 26 Sep 2018Adm. dir.
Produktionsenheder
1Fleur-de-lis ApS
P-nr. 1023993356
Vedbæk Strandvej 333C, 2950 Vedbæk
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -2.562.909 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 1.518.108 DKK | 333.982 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -109.000 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Fleur-de-lis ApS (CVR 39896745)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver besiddelse, beslægtede.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.