Torben Bach Holding ApS
CVR 39 91 11 32 · Hammel · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Torben Bach Holding ApS har CVR-nummer 39911132. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Skovbrynet 117, 8450 Hammel. Stiftet: 31. august 2018. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. maj 2025 – 30. april 2026): bruttofortjeneste -8.687 kr., årets resultat 664.325 kr., egenkapital 8.431.705 kr., aktiver i alt 8.555.292 kr. Soliditetsgraden på 98,6 % er højere end hos 74 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 664.325 kr. er højere end hos 77 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Torben Bach Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Skovbrynet 117, 8450 Hammel
- Kommune
- FAVRSKOV
- Stiftet
- 31 Aug 2018
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre selskaber samt anden virksomhed, der står i forbindelse hermed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2018-08-31
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39911132 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Skovbrynet 117, 8450 Hammel
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
7,9%
▼ 2,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,10
▼ 38,9
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
98,6%
▼ 0,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-17,4%
▼ 17,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -8.687 | -7.500 | -3.625 | -3.438 | -2.650 |
| Resultat før skat | 664.325 | 821.261 | 420.179 | 735.144 | 437.914 |
| Årets resultat | 664.325 | 804.453 | 412.741 | 733.595 | 436.099 |
| Egenkapital | 8.431.705 | 7.902.380 | 7.219.927 | 6.924.986 | 6.305.791 |
| Aktiver i alt | 8.555.292 | 7.955.053 | 7.248.159 | 6.941.978 | 6.317.640 |
| Omsætningsaktiver | 260.053 | 1.471.323 | 509.382 | 589.975 | 693.895 |
| Kortfristet gæld | 123.587 | 35.865 | 20.862 | 15.443 | 11.849 |
| Gæld i alt | 123.587 | 52.673 | 28.232 | 16.992 | 11.849 |
| Soliditetsgrad | 98.6% | 99.3% | 99.6% | 99.8% | 99.8% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Torben Bach Siden 31 Aug 2018100% Ejer
Ledelse
1-
Torben Bach Siden 31 Aug 2018Direktør
Produktionsenheder
1Torben Bach Holding ApS
P-nr. 1024008955
Skovbrynet 117, 8450 Hammel
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 33.528 DKK | 7.370 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 7.042 DKK | 1.540 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 8.251 DKK | 1.804 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 9.244 DKK | 2.024 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Torben Bach Holding ApS (CVR 39911132)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver står.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.