Lonico Holding ApS
CVR 39 93 25 63 · Haarby · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Lonico Holding ApS har CVR-nummer 39932563. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Herredsbjerg 2A, 5683 Haarby. Stiftet: 8. oktober 2018. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -14.155 kr., årets resultat 1.854.190 kr., egenkapital 14.350.225 kr., aktiver i alt 15.461.466 kr. Soliditetsgraden på 92,8 % er højere end hos 56 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.854.190 kr. er højere end hos 88 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Lonico Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Herredsbjerg 2A, 5683 Haarby
- Kommune
- ASSENS
- Stiftet
- 8 Oct 2018
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre selskaber, investeringer og anden virksomhed i forbindelse hermed
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af 1 direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2025-04-01
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39932563 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Herredsbjerg 2A, 5683 Haarby
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
12,9%
▲ 30,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
10,50
▲ 10,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
92,8%
▲ 11,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
185,4%
▲ 185,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -14.155 | -9.325 | -13.986 | -12.585 | -8.917 |
| Resultat før skat | 1.841.297 | -2.176.675 | 6.514.721 | 3.018.806 | 681.146 |
| Årets resultat | 1.854.190 | -2.171.263 | 6.518.084 | 3.017.122 | 681.146 |
| Egenkapital | 14.350.225 | 12.496.035 | 16.667.298 | 12.149.214 | 9.132.092 |
| Aktiver i alt | 15.461.466 | 15.350.636 | 17.324.418 | 12.687.891 | 9.240.303 |
| Omsætningsaktiver | 773.830 | 541.390 | 505.485 | 588.364 | 175.051 |
| Kortfristet gæld | 73.719 | 1.081.437 | 9.125 | 538.677 | 108.211 |
| Gæld i alt | 1.111.241 | 2.854.601 | 657.120 | 538.677 | 108.211 |
| Soliditetsgrad | 92.8% | 81.4% | 96.2% | 95.8% | 98.8% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
NKN-HOLDING ApS Siden 1 Apr 2025100% Ejer
Ledelse
1-
Morten Nielsen Siden 25 Mar 2020Direktør
Produktionsenheder
1Lonico Holding ApS
P-nr. 1024032406
Herredsbjerg 2A, 5683 Haarby
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -4.355.195 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 7.140.251 DKK | 1.570.844 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 2.933.159 DKK | 645.282 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 465.134 DKK | 102.322 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 2.053.426 DKK | 451.748 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Lonico Holding ApS (CVR 39932563)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.