Veldhuis Invest ApS
CVR 39 93 60 89 · Tønder · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Veldhuis Invest ApS har CVR-nummer 39936089. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Søndre Industrivej 2, 6270 Tønder. Stiftet: 1. oktober 2018. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste 0 kr., årets resultat 291.550 kr., egenkapital 2.358.563 kr., aktiver i alt 2.416.364 kr. Soliditetsgraden på 97,6 % er højere end hos 68 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 291.550 kr. er højere end hos 67 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Veldhuis Invest ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Søndre Industrivej 2, 6270 Tønder
- Kommune
- TØNDER
- Stiftet
- 1 Oct 2018
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- at eje andele i andre selskaber, investering og anden virksomhed i forbindelse hermed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2024-12-30
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39936089 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Søndre Industrivej 2, 6270 Tønder
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
12,4%
▲ 1,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
5,10
▲ 3,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
97,6%
▲ 5,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
20,0%
▲ 20,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 0 | 0 | 0 | 0 | -20.000 |
| Resultat før skat | 295.158 | — | — | — | — |
| Årets resultat | 291.550 | 242.954 | 1.692.744 | 348.740 | -21.776 |
| Egenkapital | 2.358.563 | 2.134.512 | 2.011.458 | 375.914 | 27.174 |
| Aktiver i alt | 2.416.364 | 2.304.270 | 2.156.036 | 377.242 | 127.495 |
| Omsætningsaktiver | 294.531 | 304.664 | 259.693 | 252.242 | 2.495 |
| Kortfristet gæld | 57.801 | 169.758 | 144.578 | 1.328 | 100.321 |
| Gæld i alt | 57.801 | 169.758 | 144.578 | 1.328 | 100.321 |
| Soliditetsgrad | 97.6% | 92.6% | 93.3% | 99.6% | 21.3% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Manuela Maria Aleida Callesen Veldhuis Siden 1 Oct 2018100% Ejer
Ledelse
1-
Manuela Maria Aleida Callesen Veldhuis Siden 1 Oct 2018Direktør
Produktionsenheder
1Veldhuis Invest ApS
P-nr. 1024035383
Søndre Industrivej 2, 6270 Tønder
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -1.120 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -21.776 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -370 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Veldhuis Invest ApS (CVR 39936089)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver andele.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.