Investergaard ApS
CVR 39 95 22 54 · Gentofte · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Investergaard ApS har CVR-nummer 39952254. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Mosegårdsvej 84, 2820 Gentofte. Stiftet: 18. oktober 2018. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -15.690 kr., årets resultat 2.271.145 kr., egenkapital 2.083.126 kr., aktiver i alt 2.530.615 kr. Soliditetsgraden på 82,3 % er lavere end hos 57 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 2.271.145 kr. er højere end hos 90 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Investergaard ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Mosegårdsvej 84, 2820 Gentofte
- Kommune
- GENTOFTE
- Stiftet
- 18 Oct 2018
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- som holdingselskab, herunder at eje kapitalandele i andre selskaber, investering
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2024-01-16
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39952254 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Mosegårdsvej 84, 2820 Gentofte
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
109,0%
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,29
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
82,3%
▲ 106,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
10.861,2%
▲ 10.861,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -15.690 | -6.870 | -4.109 | 15.524 | -44.868 |
| Resultat før skat | 2.271.145 | -21.105 | -242.924 | 58.430 | -944 |
| Årets resultat | 2.271.145 | -21.105 | -392.015 | 45.560 | -2.418 |
| Egenkapital | 2.083.126 | -188.019 | -166.914 | 282.301 | 236.741 |
| Aktiver i alt | 2.530.615 | 764.267 | 13.116 | 381.889 | 566.040 |
| Omsætningsaktiver | 129.949 | 376.356 | 13.115 | 111.889 | 546.040 |
| Kortfristet gæld | 447.489 | 952.286 | 180.030 | 99.588 | 329.299 |
| Gæld i alt | 447.489 | 952.286 | 180.030 | 99.588 | 329.299 |
| Soliditetsgrad | 82.3% | -24.6% | -1272.6% | 73.9% | 41.8% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Joakim Ramild Von Vestergaard Siden 1 Jan 2024100% Ejer
Ledelse
1-
Joakim Ramild Von Vestergaard Siden 18 Oct 2018Adm. dir.
Produktionsenheder
1Investergaard ApS
P-nr. 1024054523
Mosegårdsvej 84, 2820 Gentofte
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -15.604 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Investergaard ApS (CVR 39952254)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.