RMO ApS
CVR 39 96 11 80 · Glostrup · Bogføring og revision; skatterådgivning · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
RMO ApS har CVR-nummer 39961180. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Bogføring og revision; skatterådgivning (branchekode 692000). Adresse: Rønvej 10, 2600 Glostrup. Stiftet: 19. oktober 2018. Status: aktiv. Antal ansatte: 2. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 1.012.936 kr., årets resultat 201.277 kr., egenkapital 489.559 kr., aktiver i alt 861.791 kr. Soliditetsgraden på 56,8 % er lavere end hos 52 % af de 3.113 virksomheder i branchen «Bogføring og revision; skatterådgivning», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 201.277 kr. er højere end hos 69 % af de 3.113 virksomheder i branchen «Bogføring og revision; skatterådgivning», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 9 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som RMO ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Bogføring og revision; skatterådgivning (692000)
- Adresse
- Rønvej 10, 2600 Glostrup
- Kommune
- GLOSTRUP
- Antal ansatte
- 2
- Stiftet
- 19 Oct 2018
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- inden for regnskab og bogføring
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2018-10-19
- Binavne
- Dons Bogføring ApS RO Bogføring ApS RO Projektstyring ApS
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39961180 ✓ Valideret
- LEI (GLEIF)
- 1595TDOLIATSOYP9H990
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Rønvej 10, 2600 Glostrup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
41,1%
▼ 16,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,26
▼ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
56,8%
▼ 3,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
4,2%
▲ 4,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
3113 virksomheder i «Bogføring og revision; skatterådgivning»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 1.012.936 | 931.246 | 795.645 | 737.869 | 565.815 |
| Resultat før skat | 258.279 | 251.101 | 103.771 | 58.361 | 1.660 |
| Årets resultat | 201.277 | 193.185 | 80.671 | 45.469 | 1.286 |
| Egenkapital | 489.559 | 338.282 | 195.097 | 114.427 | 68.958 |
| Aktiver i alt | 861.791 | 563.496 | 339.481 | 255.633 | 166.585 |
| Omsætningsaktiver | 841.791 | 543.496 | 339.481 | 255.633 | 166.585 |
| Kortfristet gæld | 372.232 | 225.214 | 144.384 | 141.206 | 97.627 |
| Gæld i alt | 372.232 | 225.214 | 144.384 | 141.206 | 97.627 |
| Soliditetsgrad | 56.8% | 60% | 57.5% | 44.8% | 41.4% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Rie Marianne Odsgard Siden 19 Oct 2018100% Ejer
Ledelse
1-
Rie Marianne Odsgard Siden 19 Oct 2018Adm. dir.
Produktionsenheder
1RMO ApS
P-nr. 1024063883
Rønvej 10, 2600 Glostrup
Bogføring og revision; skatterådgivning (692000)
👥 2 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 251.806 DKK | 55.396 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 105.069 DKK | 23.100 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 58.661 DKK | 12.892 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 1.791 DKK | 374 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 13.601 DKK | 2.992 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: RMO ApS (CVR 39961180)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver regnskab, skatterådgivning, revision.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.