Steensberg Konservering ApS
CVR 39 98 99 72 · Kerteminde · Konservering, restaurering og andre serviceydelser inden for kulturarv · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Steensberg Konservering ApS har CVR-nummer 39989972. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Konservering, restaurering og andre serviceydelser inden for kulturarv (branchekode 913000). Adresse: Hverringevej 185, 5300 Kerteminde. Stiftet: 31. oktober 2018. Status: aktiv. Antal ansatte: 5. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 3.109.275 kr., årets resultat 219.345 kr., egenkapital 1.532.867 kr., aktiver i alt 2.380.873 kr. Soliditetsgraden på 64,4 % er højere end hos 79 % af de 14 virksomheder i branchen «Konservering, restaurering og andre serviceydelser inden for kulturarv», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 219.345 kr. er højere end hos 86 % af de 14 virksomheder i branchen «Konservering, restaurering og andre serviceydelser inden for kulturarv», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 9 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Steensberg Konservering ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Konservering, restaurering og andre serviceydelser inden for kulturarv (913000)
- Adresse
- Hverringevej 185, 5300 Kerteminde
- Kommune
- KERTEMINDE
- Antal ansatte
- 5
- steensbergkons@gmail.com
- Stiftet
- 31 Oct 2018
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- konserveringsopgaver og hermed forbundet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2021-10-03
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39989972 ✓ Valideret
- LEI (GLEIF)
- 894500M946GAL8SSCU30
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Hverringevej 185, 5300 Kerteminde
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
14,3%
▼ 24,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,76
▼ 1,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
64,4%
▼ 9,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-65,0%
▼ 65,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
14 virksomheder i «Konservering, restaurering og andre serviceydelser inden for kulturarv»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 3.109.275 | 3.435.341 | 2.914.102 | 2.732.196 | 3.096.827 |
| Resultat før skat | 286.476 | 805.346 | 112.314 | 386.133 | 145.799 |
| Årets resultat | 219.345 | 627.534 | 94.171 | 300.653 | 112.854 |
| Egenkapital | 1.532.867 | 1.613.522 | 1.110.988 | 1.075.716 | 832.263 |
| Aktiver i alt | 2.380.873 | 2.191.796 | 1.988.162 | 1.489.930 | 1.718.445 |
| Omsætningsaktiver | 2.336.273 | 2.144.737 | 1.921.267 | 1.383.814 | 1.568.482 |
| Kortfristet gæld | 848.006 | 577.733 | 877.174 | 414.214 | 885.256 |
| Gæld i alt | 848.006 | 577.733 | 877.174 | 414.214 | 885.256 |
| Soliditetsgrad | 64.4% | 73.6% | 55.9% | 72.2% | 48.4% |
| Ansatte (gns.) | 5 | 5 | 4 | 4 | 6 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Anne Marie Neldeborg Steensberg Siden 1 Nov 2018100% Ejer
Ledelse
1-
Anne Marie Neldeborg Steensberg Siden 1 Nov 2018Direktør
Produktionsenheder
1Steensberg Konservering ApS
P-nr. 1024095025
Hverringevej 185, 5300 Kerteminde
Konservering, restaurering og andre serviceydelser inden for kulturarv (913000)
👥 6 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 800.681 DKK | 176.132 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 85.652 DKK | 18.832 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 394.842 DKK | 86.856 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 154.025 DKK | 33.880 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 978.116 DKK | 215.182 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Steensberg Konservering ApS (CVR 39989972)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver konserveringsopgaver, kulturarv, restaurering.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.