Goller Finans ApS
CVR 39 99 04 23 · Vejen · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Goller Finans ApS har CVR-nummer 39990423. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Vinkelvej 8, 6600 Vejen. Stiftet: 26. oktober 2018. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -7.900 kr., årets resultat 157.804 kr., egenkapital 922.418 kr., aktiver i alt 1.090.572 kr. Soliditetsgraden på 84,6 % er lavere end hos 55 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 157.804 kr. er højere end hos 60 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Goller Finans ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Vinkelvej 8, 6600 Vejen
- Kommune
- VEJEN
- Stiftet
- 26 Oct 2018
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- holdingvirksomhed
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af 1 direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-02-15
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39990423 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Vinkelvej 8, 6600 Vejen
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
17,1%
▲ 34,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,34
▲ 1,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
84,6%
▲ 0,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
218,3%
▲ 218,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -7.900 | -7.875 | -8.125 | -7.500 | -7.500 |
| Resultat før skat | 154.328 | -133.354 | 87.052 | -47.120 | 230.069 |
| Årets resultat | 157.804 | -133.354 | 88.839 | -45.470 | 231.741 |
| Egenkapital | 922.418 | 764.614 | 897.968 | 809.129 | 854.599 |
| Aktiver i alt | 1.090.572 | 903.917 | 1.048.682 | 926.426 | 1.004.285 |
| Omsætningsaktiver | 225.394 | 10.653 | 30.071 | 3.156 | 43.152 |
| Kortfristet gæld | 168.154 | 139.303 | 150.714 | 117.297 | 149.686 |
| Gæld i alt | 168.154 | 139.303 | 150.714 | 117.297 | 149.686 |
| Soliditetsgrad | 84.6% | 84.6% | 85.6% | 87.3% | 85.1% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Per Goller Siden 26 Oct 2018100% Ejer
Ledelse
1-
Per Goller Siden 26 Oct 2018Direktør
Produktionsenheder
1Goller Finans ApS
P-nr. 1024095823
Vinkelvej 8, 6600 Vejen
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -91.272 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 167.905 DKK | 36.938 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 3.094 DKK | 660 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Goller Finans ApS (CVR 39990423)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver holdingvirksomhed.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.