Sanacare Holding ApS
CVR 40 05 15 03 · Hørsholm · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Sanacare Holding ApS har CVR-nummer 40051503. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Bakkediget 6, 2970 Hørsholm. Stiftet: 21. november 2018. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): omsætning 0 kr., bruttofortjeneste -7.852 kr., årets resultat 2.007.884 kr., egenkapital 4.314.769 kr., aktiver i alt 5.190.758 kr. Soliditetsgraden på 83,1 % er lavere end hos 57 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 2.007.884 kr. er højere end hos 89 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Sanacare Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Bakkediget 6, 2970 Hørsholm
- Kommune
- RUDERSDAL
- Telefon
- 20919777
- alsing@sanacare.dk
- Stiftet
- 21 Nov 2018
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- som holdingselskab og anden dermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af en direktør
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2018-11-21
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40051503 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Bakkediget 6, 2970 Hørsholm
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
46,5%
▼ 18,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,94
▲ 0,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
83,1%
▲ 8,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
26,8%
▲ 26,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | 0 | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -7.852 | -8.757 | -8.226 | -8.102 | -8.000 |
| Resultat før skat | 2.000.316 | 1.569.847 | -289.343 | 102.193 | 87.726 |
| Årets resultat | 2.007.884 | 1.583.487 | -289.343 | 105.409 | 90.161 |
| Egenkapital | 4.314.769 | 2.428.885 | 958.098 | 1.304.641 | 1.255.732 |
| Aktiver i alt | 5.190.758 | 3.240.857 | 1.447.410 | 1.601.817 | 1.468.226 |
| Omsætningsaktiver | 826.397 | 378.889 | 197.296 | 83.170 | 68.830 |
| Kortfristet gæld | 875.989 | 811.972 | 489.312 | 297.176 | 212.494 |
| Gæld i alt | 875.989 | 811.972 | 489.312 | 297.176 | 212.494 |
| Soliditetsgrad | 83.1% | 74.9% | 66.2% | 81.4% | 85.5% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Nils Alsing-Frederiksen Siden 21 Nov 2018100% Ejer
Ledelse
1-
Nils Alsing-Frederiksen Siden 21 Nov 2018Direktør
Produktionsenheder
1Sanacare Holding ApS
P-nr. 1024166704
Bakkediget 6, 2970 Hørsholm
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.584.937 DKK | 348.678 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -422.999 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 144.786 DKK | 31.834 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 132.015 DKK | 29.040 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 452.658 DKK | 99.572 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Sanacare Holding ApS (CVR 40051503)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.