Luna Malou Holding ApS
CVR 40 06 45 67 · Hellerup · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Luna Malou Holding ApS har CVR-nummer 40064567. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Lyngbyvej 219, 2900 Hellerup. Stiftet: 29. november 2018. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste -1.745 kr., årets resultat -260.414 kr., egenkapital 1.457.114 kr., aktiver i alt 1.786.237 kr. Soliditetsgraden på 81,6 % er lavere end hos 58 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -260.414 kr. er lavere end hos 92 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Luna Malou Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Lyngbyvej 219, 2900 Hellerup
- Kommune
- GENTOFTE
- kure@malerilsoe.dk
- Stiftet
- 29 Nov 2018
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- være holdingselskab samt varetage formueforvaltning, udlejningsvirksomhed og anden investeringsvirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2018-11-29
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40064567 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Lyngbyvej 219, 2900 Hellerup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-17,9%
▼ 23,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,46
▲ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
81,6%
▲ 2,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-340,9%
▼ 340,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -1.745 | -3.605 | -2.369 | -5.798 | -6.672 |
| Resultat før skat | -265.252 | 101.161 | 303.184 | 595.856 | -186.894 |
| Årets resultat | -260.414 | 108.119 | 303.030 | 602.279 | -186.894 |
| Egenkapital | 1.457.114 | 1.877.527 | 1.887.407 | 2.074.177 | 1.471.899 |
| Aktiver i alt | 1.786.237 | 2.373.679 | 2.344.578 | 2.375.388 | 1.604.470 |
| Omsætningsaktiver | 810.296 | 1.158.281 | 747.875 | 809.629 | 654.015 |
| Kortfristet gæld | 329.123 | 496.152 | 457.171 | 301.211 | 132.571 |
| Gæld i alt | 329.123 | 496.152 | 457.171 | 301.211 | 132.571 |
| Soliditetsgrad | 81.6% | 79.1% | 80.5% | 87.3% | 91.7% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Johnny Kure Siden 29 Nov 201850% Ejer
-
Anja Lindahl Pedersen Siden 29 Nov 201850% Ejer
Ledelse
2-
Johnny Kure Siden 29 Nov 2018Direktør
-
Anja Lindahl Pedersen Siden 29 Nov 2018Direktør
Produktionsenheder
1Luna Malou Holding ApS
P-nr. 1024180707
Lyngbyvej 219, 2900 Hellerup
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 169.262 DKK | 37.224 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 531.424 DKK | 116.908 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 725.488 DKK | 159.588 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -189.839 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 136.864 DKK | 30.096 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Luna Malou Holding ApS (CVR 40064567)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- Fælles Service Center F.M.B.A. Aarhus N
- BTAM Italia di Ivan Marko Benes ApS København K
- Destination Nord FMBA Skagen
- Edvars & Edvars Holding ApS Holbæk
- HOLSTEBRO TAXAS ØKONOMISKE FORENING AF DEN 26.05.2000 Holstebro
- TÅRNBYFORSYNING A/S Kastrup
- FINANSIEL STABILITET København K
- OBZOR BEACH RESORT HOLDING ApS Højbjerg
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver udlejningsvirksomhed, varetage, formueforvaltning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.